Jest jeden sposób na to, aby Wasi Simowie w The Sims 4 zaczęli jeść posiłek normalnie przy stole

Sims 4

Reklama

Irytujecie się, że Wasi Simowie w The Sims 4 jedzą wszędzie, tylko nie przy stole? Jest na to dobry sposób.


The Sims wyróżnia się swoimi własnymi zasadami. Największe absurdy gry mówią choćby o tym, że naczyń nie myje się w zlewie w kuchni, tylko idzie się na do łazienki na drugi koniec domu, aby wyczyścić jeden kubek. To już raczej normalka i Simomaniacy są do tego przyzwyczajeni.

Inną sprawą może być fakt, że nawet jeśli zbudujecie swoim Simom najpiękniejszą jadalnię ze złotych mebli, to oni i tak będą woleli usiąść na toalecie bądź łóżku w sypialni. Co z tego, że stół jest zaraz obok kuchni, a pokój na drugim piętrze. Jest jednak na to pewien sposób.

Co zrobić, żeby Simowie jedli przy stole?

Reklama

Pewnie nie raz spotkaliście się z sytuacją, że wybudowaliście swoim Simom fajny domek z dużą kuchnią i piękną jadalnią, a oni i tak po ugotowaniu posiłku wolą pójść zjeść na drugi koniec domu lub nawet wyjść na ogródek. Normalka w świecie The Sims 4.

Reklama

Okazuje się, że jedna jest na to sposób, ale trzeba posiadać określone rozszerzenie do gry. Chodzi o The Sims 4 Być rodzicem. Pakiet rozgrywki sam w sobie jest bardzo lubiany przez graczy, daje wiele możliwości dotyczące typowej rozgrywki rodzinnej jak choćby umiejętności wychowawcze, nowe cechy dla dzieci i nastolatków, kilka nowych aktywności rodzinnych, a nawet… no właśnie, funkcję dekorowania stołu przez dzieci.

Oczywiście umiejętność dekoracji stołu kształtuje młodych Simów na odpowiedzialnych ludzi, jednak jest jeszcze jedna pozytywna cecha tej opcji. Chodzi oczywiście o fakt, że Simowie, widząc przygotowany stół, będą o wiele chętniej do niego zasiadać z posiłkiem. Udowodnił to jeden ze znanych Simomaniaków na Twitterze.

Video

Jak widać w pierwszej połowie filmu, Simowie, którzy chwycili za talerz, od razu skierowali się do mniejszego stołu. Jeśli jednak gracz najpierw udekorował stół, wszyscy nagle zmienili kierunek i poszli do stołu, który jest stosunkowo dalej. I nagle wszyscy razem grzecznie usiedli.

Gracz tłumaczy, że dzieje się to dlatego, że udekorowany stół momentalnie staje się priorytetem dla gry, dlatego Simowie chętniej go wybierają. Także jeśli chcecie, aby Wasi Simowie w końcu nauczyli się jeść razem i nie chować się po kątach w domu z jedzeniem, to będziecie potrzebowali pakietu Być Rodzicem.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej