w

Krótki przewodnik o nowych Aspiracjach i Cechach, które dochodzą do The Sims 4 wraz z Wiejską Sielanką

Reklama

Nowe cechy osobowości i aspiracje, które dochodzą wraz z najnowszym dodatkiem.

Reklama

Każdy Simomaniak wie, że z każdym nowym dodatkiem lub pakietem rozgrywki do The Sims 4 dochodzą różne nowe cechy charakteru, mechaniki, a nawet zupełnie nowe aspiracje do naszych simów.

Dzięki nim możemy jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę i rozbudowywać zupełnie nowy gameplay, a także historie, które o wiele bardziej będą pasowały do klimatu naszej gry. Tym razem przedstawiamy najnowsze cechy i aspiracje, które pojawią się w grze już 22 lipca 2021 roku.

Nowe cechy w TS4 Wiejska Sielanka

Miłośnik zwierząt

Dzięki tej cesze nasi simowie stają się prawdziwymi entuzjastami zwierząt. Mają fioła na ich punkcie i nieustannie będą szukać ich towarzystwa. Dodatkowo simom z tą cechą będzie o wiele łatwiej opiekować się zwierzętami, a także bliżej je poznawać.

Simowie, którzy będą miłośnikami zwierząt odblokują szeroki wachlarz nowych interakcji ze wszystkimi zwierzętami, które pojawią się w Wiejskiej Sielance. Poniżej znajduje się nawet porównanie tych opcji pomiędzy simami z tą cechą i bez niej.

Reklama

Miłośnicy zwierząt mogą dodatkowo tańczyć ze swoimi zwierzakami lub nawet wyciągnąć gitarę/skrzypce, by zagrać coś swojemu ulubionemu towarzyszowi, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności na danym instrumencie.

Jakby tego było mało, dzięki tej cesze nasi simowie będą otrzymywać wzmocnienia do humoru, które sprawią, że ci będą szczęśliwi..

Nietolerancja laktozy

Simowie z tą cechą zachorują, kiedy zjedzą nabiał, natomiast poczują się świetnie, jeśli przez dłuższy czas nie będą mieli z nim styczności.

W The Sims 4 znajduje się ogromna ilość dań, które zawierają takie składniki, jak mleko czy ser. Z tego powodu należy uważać, co się dla takiego sima przygotowuje. Aby upewnić się, że dana potrawa nie zawiera nabiału, należy najechać kursorem na danie i sprawdzić, jakie składniki posiada.

Reklama

Dla ułatwienia gra będzie podpowiadała nam, które posiłki będą bezpieczne dla nietolerujących laktozy, jednak warto też pamiętać, że dania zawierające niebezpieczne dla sima składniki nie będą posiadać żadnych oznaczeń.

Na szczęście nasi simowie nietolerujący laktozy nie będą musieli się ograniczać tylko do jednych potraw. W grze będą występowały również inne warianty dań, które normalnie zawierają laktozę, ale będzie można wybrać opcję bez niebezpiecznych składników.

Gracze mimo wszystko będą mogli podjąć ryzyko i kazać zjeść potrawę zawierającą nabiał simom nietolerującym laktozy. W takim przypadku gracz, klikając na gotowe danie, dostanie nową interakcję „Zastanów się, czy warto”, a na ekranie wyskoczy powiadomienie przypominające o tym, że sim nie toleruje laktozy.

Można oczywiście zignorować wszelkie przypomnienia i mimo wszystko kazać simom zjeść posiłek z nabiałem, a kiedy tylko skończą go jeść, pojawi się taki oto nastrójnik:

Chwilę później jednak dostaną kolejny nastrójnik, tym razem negatywny – Niekomfortowy +2, który mówi, że zdecydowanie nie było warto jeść danego posiłku.

W ciągu 3 godzin posiadania tego efektu nasz sim może puszczać bąki w niekontrolowany sposób, a także jego potrzeba skorzystania z toalety nagle będzie rosnąć.

Nowe aspiracje

Wiejski opiekun

TS4 Wiejska Sielanka przychodzi do nas również z zupełnie nową aspiracją, która idealnie pasuje do tego typu rozgrywki. Jak wszystkie inne aspiracje, ta również posiada 4 poziomy, zanim wypełnimy ją całą.

Poziom 1 – Opiekun pola

 • Kup jedną krowę, kurczaka lub lamę.
 • Spotkaj lisa, królika lub ptaka 5 razy.
 • Kup jedną grządkę ogrodową do swojego ogródka.
 • Odwiedź Finchwick, Old New Henford i dzielnice Bramblewood w Henford-on-Bagley.

Poziom 2 – Wiejski uczony

 • Zaprzyjaźnij się z kurczakiem, krową lub lamą.
 • Umieść jedną klatkę dla dzikiego królika lub zgromadź stado dzikich ptaków w swoim ogrodzie.
 • Nawoź 3 rośliny lub wyrośnięte plony.

Poziom 3 – Opiekun zwierząt

 • Podaruj 3 prezenty lisom, królikom lub ptakom.
 • Stwórz przysmaki dla zwierząt 5 razy.
 • Zbierz 1 plon o idealnej jakości.
 • Zdobądź 5 przedmiotów z Bramblewood.
 • Wygraj konkurs na targach Finchwick w Henford-on-Bagley.

Za wykonanie wszystkich 4. poziomów nasz sim otrzyma specjalną cechę – Rozmówca z naturą.​

Dzięki niej simowie mogą:

 • poprawiać relacje ze zwierzętami, gwarantując im jednocześnie dłuższe życie.
 • dostawać więcej prezentów od królików i ptaków.

 • wchodzić z roślinami w interakcje w wyjątkowy sposób, otrzymując dzięki temu więcej plonów ze zbiorów.
 • otrzymać bezpłatną dostawę artykułów spożywczych, a mieszkając w Henford-on Bagley, zniżkę na rachunki.

Widać, że deweloperzy EA pracujący nad The Sims 4 bardzo starają się, by najnowszy dodatek był bardzo rozbudowany, a rozgrywka nie znudziła się zbyt szybko.

Teraz o wiele łatwiej będzie zorganizować wiejskie życie simom, którym od dawna nudzi się mieszkanie w środku miasta, a dzięki temu dodatkowi tworzenie nowych rodzin i ich historii będzie jeszcze bardziej rozwinięte, posiadając tak dużą ilość nowych elementów rozgrywki.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Sims 4