w

Ostatnio popularny stał się leak w Sims 4 o zaokrąglonych ścianach. Leakerzy znaleźli więcej wskazówek

Codziennie dowiadujemy się nowych rzeczy. Tym razem Simowi detektywi znaleźli więcej wskazówek na temat ścian w grze.


Przypomnijmy, że kilka dni temu informowaliśmy o przecieku, który dotyczy zupełnie nowej opcji w budowaniu ścian w The Sims 4. Chodzi dokładnie o zaokrąglanie ścian, czyli możliwości, która nigdy wcześniej nie istniała w tej produkcji. Znalazło się wtedy kilka wskazówek, które udowadniały, że półokrągłe ściany mogą już wkrótce zawitać w grze.

Teraz, po kilku dniach, okazuje się, że jest tego znacznie więcej. Społeczność The Sims 4, która uwielbia bawić się w kotka i myszkę z twórcami gry, odkopała kilka innych rzeczy, które coraz bardziej potwierdzają prawdziwość tej tezy. Co nowego wiadomo?

O co chodzi z tym zaokrąglaniem ścian w TS4?

Zacznijmy od tego, że półokrągłe ściany nigdy nie miały miejsca w The Sims 4. Twórcy nie dali graczom takiej mocy, która pozwoliłaby im je zaokrąglać i łączyć z dwoma prostymi ścianami obok siebie. Jednym z najpopularniejszych memów wśród Simomaniaków jest to, że większość graczy buduje w tej grze zwykłe kwadraty i prostokąty.

To dlatego przecieki na temat zaokrąglania ścian stały się w ostatnich dniach tak popularne wśród społeczności. Przypomnijmy, że największym leakiem na ten temat był screenshot, który pojawił się pewnego momentu na Twitterze przez użytkownika throwmeaway. Co ciekawe, oryginalny post oraz jego konto zostały całkowicie usunięte. Post jednak poszedł w viral i teraz wszyscy o tym mówią.

Od tego momentu gracze zaczęli mocno szperać nie tylko w oficjalnym trailerze do The Sims 4 Licealnych lat, ale też w plikach gry. I jak się okazuje – i tu, i tu mamy trochę wskazówek.

Zacznijmy od tego, że jedna z użytkowniczek Twittera, RAVASHEENCC, doszukała się informacji w plikach o aktualizacji gry. Zauważyła, że w jednym z katalogów pojawiła się nowa opcja „Wall optional”, a także pełno nowych wyborów w zakładce „PlacementFlagsHigh”. To miałoby sugerować, że programiści implementują w kodzie gry nowe możliwości w stawianiu ścian.

Oprócz tego jeden z dość popularnych Simomaniaków wśród społeczności – SimMattically – postanowił dokładnie przyjrzeć się oknu, ujawnionego w pierwszym leaku, który udostępnił wtedy throwmeaway. Przypomnijmy, że tak wyglądał screenshot od niego:

Chwilę później to właśnie SimMattically odkrył, że okno pokazane powyżej jest dokładnie tym samym oknem, które przedstawione jest w oficjalnym zwiastunie najnowszego dodatku – Licealne lata.

Ale jakby tego było mało – czytelnik portalu SimsCommunity – yxrden – w komentarzu pod jednym z artykułów znalazł kolejną wskazówkę – screen z prawdopodobnie zaokrągloną ścianą.

Ostatnią podpowiedzią ma być również najnowsza letnia Roadmapa The Sims 4. Kolejne miesiące gry będą mijać właśnie po jej znakiem, a jej hasło samo zaprojektowane zostało już w taki sposób, że również wydaje się być podejrzanie zaokrąglony.

A na koniec warto jeszcze przypomnieć o jednym z wpisów na oficjalnym Twitterze The Sims, o którym również wspominaliśmy w poprzednim newsie.

Czy dowody i wskazówki odnalezione przez społeczeństwo The Sims 4 są wystarczające? Zdecydowanie nie. Mimo że Simomaniacy mają bardzo dobry węch i uwielbiają rozwiązywać takie zagadki, to deweloperzy gry już dawno temu udowodnili, że potrafią napawać nadzieją swoich graczy, by później wypuścić zupełnie co innego. Tego jednak przekonamy się najprawdopodobniej w najbliższych 2 tygodniach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Sims 4