w

The Sims 4 Wiejska Sielanka: Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowych artykułach spożywczych i opcjach dostawy

Electronic Arts

The Sims znowu pozwala nam robić zakupy oraz zamawiać dostawy jedzenia pod drzwi za sprawą najnowszego dodatku.


Raczej każdy Simomaniak wie, że w poprzednich odsłonach The Sims pojawiała się funkcja, która pozwalała na zamawianie jedzenia prosto do domu, tak jak to było w przypadku Dwójki, oraz samodzielnego pójścia do sklepu spożywczego w TS3 w celu uzupełnienia zapasów w lodówce.

Teraz okazuje się, że dzięki Wiejskiej Sielance ponownie będziemy mogli to zrobić w swojej rozgrywce, a poniżej znajduje się wszystko to, co należy wiedzieć na temat nowych opcji dostawy i kupna artykułów spożywczych.

Zakup artykułów spożywczych

Wraz z najnowszym dodatkiem, Wiejską Sielanką, do gry wchodzą dwa sposoby na zdobycie potrzebnych naszym simom artykułów spożywczych. Jest to:

  • Zakup jedzenia online z dostawą,
  • Kupienie ich na straganie spożywczym w mieście.

Jakby tego było mało, oprócz samego kupowania gra daje nam również możliwość samodzielnego sprzedawania artykułów spożywczych na straganie znajdującym się w dzielnicy Finchwick, w samym centrum miasta.

Na straganie będzie można zaopatrzyć się w takie artykuły, jak:

  • Książki kucharskie,
  • Ryby,
  • Owoce,
  • Składniki,
  • Warzywa.

Warto regularnie zaglądać do tej dzielnicy, bowiem codziennie artykuły będą się zmieniać i będzie można wyłapać coś zupełnie innego. Dodatkowo jeśli posiadamy odpowiednie dodatki czy pakiety, które wnoszą do gry inne artykuły, to one również będą miały dużą szansę na pojawienie się w stoiskach.

Jeśli natomiast chcemy sprzedać coś, co znajduje się w Ekwipunku naszego sima, to możemy to zrobić dzięki kliknięciu na stragan i wybrania opcji “Sprzedaj”. Wystarczy tylko wybrać te rzeczy, których chcemy się pozbyć, a one natychmiastowo zostaną sprzedane.

Warto również wiedzieć, że jeśli nasz sim będzie czuł się wystarczająco pewny siebie, to będzie miał okazję potargować się ze sprzedawcą, a co za tym idzie, zdobyć produkty w dużo niższej cenie. To z pewnością wydaje się być świetną opcją dla uboższych rodzin.

Zamawianie artykułów spożywczych

Podobnie jak przy kupowaniu jedzenia, tutaj również istnieją dwa sposoby na jego zamówienie.

  • Przy pomocy telefonu (> Zamów dostawę, a następnie > Dostawa artykułów spożywczych),
  • Klikając na lodówkę i wybierając opcję “Zamów dostawę”.

Po sfinalizowaniu zamówienia w ciągu kilku simowych minut powinien pojawić się dostawca z naszymi produktami. Zapuka on do drzwi naszego domu i będzie czekał, dopóki nie przyjmiemy dostawy, a następnie położy torbę z zamówieniem w najbliższym miejscu naszego domu.

Będzie oczywiście możliwość wybrania, czy chcemy nasze zakupy rozpakować, czy może umieścić torbę w naszym Ekwipunku. Rozładowanie zakupów spowoduje rozmieszczenie produktów w lodówce lub w Ekwipunku sima, w zależności od tego, czy potrzebują utrzymać swoją świeżość w lodówce, czy też nie.

Zoomers Food Delivery

Jak można było zauważyć wcześniej, przy opcji kupowania produktów pojawia się kolejna nowa usługa dostawy jedzenia – Zoomers Food Delivery. Opcja ta umożliwia zamawianie lokalnych specjałów i potraw, a im więcej zainstalowanych dodatków posiadamy, tym więcej lokalnych specjałów możemy zamówić.

Podobnie jak w przypadku Dostawy Spożywczej, dostawca Zoomers Food Delivery przybędzie pod Twoje drzwi z torbą na żywność, by następnie odłożyć nasze zamówienie w naszym domu, jeśli oczywiście uprzednio zdecyduje się je przyjąć.

Dokładnie jak w przypadku dostawy artykułów spożywczych należy wybrać opcję “Rozładuj artykuły”, po czym cieszyć się naszym pysznym zamówieniem.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4