w

TS4 Licealne Lata jest niegrywalne. Gracze mają dowody na to, że to wina testerów jakości. O co chodzi?

Kolejne rozszerzenie do The Sims 4 jest całkowicie niegrywalne przez ilość bugów, które posiada.


Wczoraj, czyli 28 lipca 2022 roku odbyła się oficjalna premiera najnowszego dodatku do The Sims 4, czyli Licealna lata. Wielu graczy nie mogło się doczekać, aż rozszerzenie w końcu ujrzy światło dzienne. Dodatek wydawał się być naprawdę obiecujący.

The Sims 4 Licealne lata u różnych streamerów czy youtuberów, którzy mieli wcześniejszy dostęp, wydało się naprawdę nieźle przygotowane. Czar jednak prysł wraz z pierwszym dniem od premiery, kiedy to wszyscy mogli w końcu odpalić grę z nowym dodatkiem.

Skąd w ogóle biorą się problemy z dodatkiem?

Reklama

Ilość problemów, które występują w TS4 Licealne lata, jest tak duża, że nie ma sensu nawet się na ten temat rozpisywać. Przypomnijmy jednak, że nawet twórcy ostrzegali wczoraj o jednym z błędów, który sprawia, że Simowie automatycznie starzeją się wraz z załadowaniem się parceli (podobno pomóc ma ustawienie średniej długości życia).

Simomaniacy co chwilę odnajdują coraz to nowsze błędy, które niszczą rozgrywkę. Dla przykładu nastolatkowie są za każdym razem wyrzucani z liceum, Simowie zamiast jeść – resetują się, bariści z Bubble Tea jedzą bez końca i tworzą wystawę brudnych talerzy w lokalu, a połączenie orientacji seksualnej z pragnieniami lub obawami kończy się tym, że Simowie marzą o randce z członkami swojej rodziny. Tego jest naprawdę dużo i można by wymieniać bez końca.

Reklama

Wiele osób narzeka, że gra jest na ten moment niegrywalna. Co ciekawe, ze Ślubnymi Historiami było bardzo podobnie tuż po swojej premierze i gracze też napotykali całą masę bugów i exploitów, których nie dało się w żaden sposób wyjaśnić. Skąd więc biorą się te wszystkie problemy z nowymi dodatkami?

Gracze prawdopodobnie znaleźli już winowajcę. Bardzo możliwe, że wszystko jest winą działu, który zajmuje się testami jakości gry. Warto dla przykładu przyjrzeć się temu, ile osób pracowało nad jednym ze starszych już dodatków – Miejskim życiu. Dodatek wyszedł 6 lat temu, bo w 2016 roku. Tak się składa, że lista testerów jakości pracujących nad tym rozszerzeniem była tak długa, że nie dało się jej całej uwiecznić na jednym ekranie.

Jeśli jednak porównamy tę listę z tą od najnowszego dodatku – Licealnych lat, zauważymy, że testerów jakości było jedynie… 6.

Tego przynajmniej dowiedzieć się możemy z postu na Twitterze gabeisagecko, który jest częścią społeczności The Sims już od długiego czasu.

Reklama

I to wszystko wyjaśniałoby, dlaczego The Sims 4 Licealne lata jest tak problematycznym i niegrywalnym dodatkiem od czasu premiery. Inni gracze w komentarzach zauważają nawet, że obecni testerzy ze względu na swoje nazwiska są obcokrajowcami, którzy zwyczajnie dostali zbyt bardzo małą wypłatę i nawet nie są doświadczeni w tego typu sprawach. To jest jednak tylko teoria, która nie musi być prawdziwa.

Główny problem wynika jedynie z ilości posiadanych testerów, która jest zbyt mała, by móc jakkolwiek potwierdzić jakość wydawanego dodatku.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Sims 4