Twórcy nie poinformowali o tej ważnej zmianie z marca w The Sims 4. Aktualizacja relacji między Simami

Sims 4

Reklama

W marcowej aktualizacji w The Sims 4 pojawiła się pewna ważna zmiana, która ani razu nie została wspomniana przez twórców.


Rzadko bywa tak, że deweloperzy nie wspominają o tak ważnych zmianach. Nie wiadomo jednak, z jakiego powodu postanowili nie poinformować Simomaniaków o tym, że wraz z marcową aktualizacją doszły zmiany w relacjach między Simami.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku do The Sims 4 doszła większa aktualizacja, która wprowadziła między innymi ulepszony interfejs interakcji pomiędzy Simami. Kategorie rozmów zostały wtedy odpowiednio posegregowane w taki sposób, aby łatwiej było się graczowi odnaleźć i nie musiał wertować wszystkich opcji po kolei w poszukiwaniu tej, którą poszukuje. W rezultacie do gry weszło aż 19 nowych kategorii interakcji.

Ale twórcy nie powiedzieli o tej jednej rzeczy…

Reklama

Aktualizacja z 14 marca 2023 roku wprowadzała wiele nowych rzeczy, głównie związanych z nadchodzącym wtedy nowym dodatkiem – Razem raźniej. To był ten update, który wprowadził m.in. niemowlęta do gry. Oprócz tego mogliśmy również zapoznać się z przeorganizowanym menu interakcji pomiędzy Simami, który ma być teraz łatwiejszy dla graczy.

Reklama

Co jednak ciekawe, to w tej samej aktualizacji została wprowadzona jeszcze jedna zmiana dotycząca interakcji pomiędzy Simami, a raczej interakcji pomiędzy Simami z różnych pokoleń. Ujawnił to jeden z Simomaniaków, który na co dzień zajmuje się podobnymi ciekawostkami z gry.

Ciekawostka: W The Sims 4 od czasu marcowej aktualizacji znajdują się inne przeliczniki relacji pomiędzy różnymi grupami wiekowymi. Dla przykładu dzieci mają większe trudności, gdy próbują zaprzyjaźnić się z nastolatkiem, natomiast nastolatkowie będą mieli zwiększony ten przelicznik, jeśli to oni będą inicjować rozmowę z dziećmi. 

Gracz wrzucił również filmik, który pokazuje, jak to teraz wygląda w grze. Możemy zauważyć, że jeśli dziecko rozpoczyna rozmowę z nastolatkiem, to wskaźnik ich relacji zwiększa się bardzo powoli, jednak gdy dzieje się na odwrót i to nastolatek zagaduje dziecko – pasek biegnie bardzo szybko.

Video

Gracz pokazał też kolejny przykład na innej grupie wiekowej, w tym przypadku na relacji nastolatek-dorosły. Widać, że pasek relacji zachowuje się w tym przypadku trochę inaczej. Jeśli dorosły próbuje polepszyć swoją relację z nastolatkiem, to idzie to stosunkowo powoli. Natomiast jeśli próbuje się zaprzyjaźnić z małym dzieckiem bądź dzieckiem – rezultat pojawi się o wiele szybciej.

Video

Dziwne, że twórcy nie wspomnieli o tym w opisie marcowej aktualizacji. Być może chcieli, aby gracze sami do tego dotarli lub zwyczajnie chcieli sprawić, że gra okaże się ciut trudniejsza niż do tej pory. Mimo tego Simomaniakom zajęło to aż 2 miesiące, aby zauważyć różnicę, więc widocznie zmiana nie jest aż tak zauważalna, jak się wydaje.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej