w

Czynności, które są w The Sims 4 bezcelowe, ale wiele osób nie może się bez nich obejść

Jakie czynności gracze The Sims 4 muszą wykonywać w swojej rozgrywce, mimo że są totalnie bezsensowne?


W The Sims 4, mimo że jest w swojej kategorii symulacji życia najlepszą produkcją i pod wieloma względami naprawdę przypomina prawdziwe życie, to wiele czynności, które w prawdziwym życiu są normalne, w grze wydają się być bezsensowne.

Przekonało się o tym wielu graczy The Sims 4, którzy, mimo iż wiedzą, że to, co każą robić swoim Simom, jest raczej bezcelowe, to wciąż nie wyobrażają sobie swojej rozgrywki bez tego. Jakie są to czynności?

Bezsensowne czynności, które dla graczy mają większe znaczenie

Na Reddicie bardzo często powstaje wiele różnego rodzaju tematów, które zrzeszają społeczność The Sims. Tym razem jednej z użytkowników postanowił zapytać innych graczy, jakie są czynności, które w grze są bezcelowe, ale po prostu mają potrzebę je wykonywać. Sam również podał jeden, bardzo ciekawy przykład.

Ja muszę zakładać skarpetki wszystkim moim Simom, nawet jeśli ich nie widać pod żadnym strojem. Irytuję się, jeżeli Sim ich nie ma i zazwyczaj muszą to być białe skarpetki, ale nie te brudne, które mają aż 5 różnych wariantów.

Najbardziej lajkowanym komentarzem, który zdobył aż ponad 4 tysiące plusów pod wpisem autora, mówi o fryzurach do każdego rodzaju outfitu.

Fryzury dla różnych strojów, które muszą być tej samej długości.

Wiele osób, jak widać chociażby po ilości plusów, zgodziło się, że jest to bardzo ważny element. Niektórzy tak bardzo przykuwają swoją uwagę do typu fryzury swojego sima, że nie wyobrażają sobie go w za krótkich lub zbyt długich włosach. Inni pod komentarzem śmiali się również, że mimo iż jest to tylko gra, a Simowie nie przykuwają uwagi do swojej fryzury, to gracze wciąż czują się zobligowani do tego.

Inni w komentarzach zdecydowali się powiedzieć coś o samych strojach swoich Simów.

Przynajmniej jeden codzienny strój musi być typowo wygodny, ponieważ, proszę cię, przecież wszyscy mamy takie dni.

Ktoś inny dodał również:

Ja mam “wygodny domowy” codzienny strój oraz “wyjściowy” codzienny strój. Moi Simowie zazwyczaj chodzą boso w swoich domowych ubraniach.
Mimo że wiele osób wcześniej nawet o tym nie pomyślało, ponieważ zdecydowana większość graczy ubiera swoich Simów tylko w jeden strój, to społeczność zgodziła się z tymi komentarzami na tyle, że były one drugimi najbardziej lajkowanymi pod wpisem. W końcu w prawdziwym życiu domowy strój jest naturalną rzeczą, więc dlaczego Simowie również nie mogliby takich mieć?
Gracze zwrócili również uwagę na inne ważne aspekty.
Kiedy moi Simowie biorą ślub, aktualizuję ich szafę, by zawrzeć w nich pierścionki ślubne w każdym stroju dla obojga z nich.
To przypomniało wielu osobom, że w The Sims 2 gra automatycznie aktualizowała tę część garderoby Simów po ślubie, a więc gracze nie musieli pamiętać o tym za każdym razem. Wiele osób zgodziło się, że brakuje tego w najnowszej części gry, jednak niekoniecznie każdy przykłada do tego tak dużą uwagę.

Niektórzy zaznaczyli, że podczas Legacy Challenge niektórym się zwyczajnie nie chce tego robić, ponieważ jest to zbyt męczące, zwłaszcza jeśli muszą to robić za każdym razem. Dla innych jednak wciąż ten element ma ogromne znaczenie.

Gracze zauważyli, że tak jak w prawdziwym życiu nikt nie powinien spać w makijażu, tak samo Simowie nie powinni tego robić.

Brak makijażu w piżamie! To niezdrowe dla ich skóry!

Mycie zębów jest równie ważne, jak zmywanie makijażu do snu.

Zawsze każę swoim Simom umyć zęby przed wyjściem do szkoły albo pracy!

Niektórzy zwrócili również uwagę na system świateł w grze, który dla wielu może być denerwujący.

Włączam automatyczne światła. Nie chodzi nawet o rachunki, po prostu nienawidzę, kiedy światła świecą się w pokoju, w którym nawet nikogo nie ma.

Gracze licznie pisali także o ogrodzeniu w swoim ogródku, który ma zapewniać bezpieczeństwo.

Zawsze buduję ogrodzenie, przeważnie wystarczająco wysokie na tyle, by nikt nie mógł wkroczyć na posesję. Wiem, że Simowie nie potrafią nawet przejść przez płot wysokości ich kostki, ale to jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa moich Simów.

Podobnie zaś wygląda sytuacja dotycząca schodów, które zawsze muszą mieć poręcz, by Simowie przypadkiem nie spadli (mimo że w grze fizycznie nie mogą tego zrobić).

Widać, że gracze The Sims 4 bardzo angażują się w swoją rozgrywkę, a wszystkie powyższe przykłady tylko udowadniają to stwierdzenie. Niektóre przypadki mogą wydawać się być naprawdę przesadzone i bez sensu, jednak dla wielu graczy wciąż takie rzeczy potrafią mieć ogromne znaczenie.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Sims4