w

Twórcy The Sims 4 ponownie okazują wsparcie społeczności LGBT. Nowy system zaimków w grze

Na wczorajszym streamie gracze mogli dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Ta zdecydowanie jest najbardziej interesująca.


Wczoraj tj. 18 stycznia 2022 roku, odbył się kolejny oficjalny stream z serii Inside Maxis, w którym to deweloperzy dzielą się ze społecznością The Sims wszelkimi nowościami i projektami, nad którymi pracują i które wkrótce mogą pojawić się w grze.

Wczoraj twórcy ponownie skusili się na ujawnienie swojego nowego pomysłu, który już niedługo może zostać zaimplementowany do gry. Co ciekawe, nowa funkcja w The Sims 4 ma w dużej mierze pomóc społeczności LGBT. Na czym będzie polegać?

Nowy system zaimków osobowych

Podczas wczorajszej transmisji Inside Maxis SimGuruDuck wraz z innymi programistami i partnerami z organizacji It Gets Better podzielili się swoimi aktualnymi postępami w dodawaniu zaimków osobowych do The Sims 4, które będzie można konfigurować według własnych potrzeb. Deweloperzy ujawnili kilka istotnych screenów z gry, na których zauważyć można pewne zmiany.

Programista, który przedstawia nam cały zamysł, zwrócił przede wszystkim uwagę na lewy góry róg, w którym znajduje się kolumna z imieniem i nazwiskiem naszego Sima. Do tej pory mogliśmy z niej wyczytać “Witaj, jestem…”. Teraz jednak to się zmieni na:

Witaj, jestem… a moje zaimki to…

Po kliknięciu kolumny z imieniem i nazwiskiem naszego Sima ten jak zawsze się rozwinie i będziemy mogli uzupełnić dane wraz z zaimkami, których będzie używał. Będą to oczywiście standardowe ona/jej oraz on/jego, a także neutralne płciowo, w wolnym tłumaczeniu, ono/jejgo.

To oczywiście nie wszystko. Twórcy dobrze wiedzą, że te zaimki wciąż potrafią być mocno określone oraz ograniczone, dlatego oprócz tych gotowych stworzono również opcję, w której samemu można wpisać zaimki, którymi posługiwać mają się nasi Simowie.

Będzie można je wtedy wpisać manualnie dokładnie tak, jak na załączonym poniżej screenie.

Programiści poinformowali, że jest to dopiero pierwsza wersja funkcji, nad którą pracują, dlatego na aktualizację wprowadzającą nową możliwość trzeba będzie jeszcze poczekać.

Twórcy doskonale zdają sobie sprawę też z tego, że gra tłumaczona jest na 18 różnych języków, dlatego też początkowo aktualizacja wprowadzająca nowy system zaimków będzie miała miejsce jedynie w angielskiej wersji The Sims 4. Na resztę wersji językowych, w tym polską, trzeba będzie cierpliwie poczekać do momentu, w którym zespoły zakończą logistykę tłumaczenia zaimków osobowych dla konkretnych języków.