w

Co musi się stać, żeby Riot zmienił już wydane skórki w Valorancie? Wszystko zależy od graczy

Riot odpowiedział na pytania społeczności Valoranta o to, czy w przyszłości wydane już skiny mogą ulec zmianie. Okazuje się, że jak najbardziej.


Reworki postaci, czy umiejętności to w pewnym stopniu normalności. W samym Valornacie kilka postaci przechodziło już zmiany wyglądu – tak było przykładowo z Raze.

Teraz Riot odpowiada, jak to będzie wyglądało z wydanymi już skórkami. Rzadko się bowiem zdarza, by skiny były w jakikolwiek zmieniane już po ich wydaniu, przynajmniej w większości gier pokroju CS:GO.

Jak to będzie w Valorancie?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, wszystko zależy tutaj tylko i wyłącznie od graczy. Najważniejsze mają być:

  • Prośby społeczności
  • Skomplikowanie i czas pracy

“Nie mamy nic przeciwko. Już wcześniej wspominaliśmy, że jesteśmy potencjalnie gotowi dodawać warianty skórek broni w zwarciu, więc nie wykluczamy, że odświeżymy ich aktualną linię. Wszystko zależy od tego, jak bardzo będzie na tym zależeć graczom, ile pracy będzie to wymagać, a także czego w efekcie nie zrobimy (zgodnie z zasadą „coś za coś”). Wypuszczaliśmy „ukradkowe aktualizacje”, które okazały się naprawdę szybkie — jak chociażby kolory zaczepów przywieszek w przypadku skórek agentów. Proces dodawania efektów do całej linii skórek (np. Wypustowej) nie jest natomiast ani szybki, ani łatwy.”

Póki co Riot nie ma w planach żadnych aktualizacji skinów. Głównie dlatego, że ten są jeszcze zbyt “świeże”

“Dlatego aktualnie nie planujemy wprowadzać opartych na funkcjach ulepszeń (takich jak efekty wizualne, nowe animacje lub dźwięki) istniejących skórek. Zanim podejmiemy się takiego zadania, chcemy się upewnić, że wdrażamy zmiany faktycznie pożądane przez graczy i że podejmowane przez nas działania nie zaburzą istniejącego stanu rzeczy. Taki warunek z kolei oznacza, że musimy przeprowadzić więcej analiz i testów, których ukończenie wymaga czasu i zasobów. Dlatego, nawet jeśli zdecydowalibyśmy się podjąć ten wysiłek, gracze ujrzeliby jego efekty dopiero po dłuższym czasie. Powrót do pracy nad już opublikowaną treścią sprawiłby, że nie bylibyśmy w stanie pracować nad kolejnym fajnym elementem gry, na który z niecierpliwością czekacie. To niełatwa dla nas sztuka wyboru, ponieważ koniec końców chcemy nadać priorytet rzeczom, na których wam wszystkim zależy najbardziej.”

Kiedy należy się spodziewać pierwszych zmian? Tego zupełnie nie wiadomo, choć plotki wskazują, że raczej jest to kwestia 2021 roku.