w

Czy w Valorant będzie dobieranie po skillu, nawet bez rankedów?

Beta Valorant rozpoczyna się już jutro. Na początku nie zaoferuje jednak rozgrywek rankingowych.


Rankedy w Valorant jak najbardziej mają się pojawić, natomiast nie w początkowej fazie bety. Riot podkreśla, że zostaną włączone w kolejnych tygodniach, lub nawet miesiącach – nadal jednak w becie. Cały system rang jest już znany i jest bardzo podobny do tego, co znamy z innych gier, czy samego League of Legends.

Tymczasem gracze zastanawiali się, czy w Valorant dobieranie po umiejętnościach graczy będzie obowiązywać nawet teraz, gdy nie ma jeszcze rozgrywek rankingowych.

Dobieranie po skillu w Valorant

Riot zapytany o kwestię dobierania graczy przyznał, że jak najbardziej w Valorant znajdzie się system, który będzie analizował grę poszczególnych osób i dołączał ich do graczy na tym samym poziomie. Odbędzie się to nawet bez gier rankingowych, które zostaną dołączone później.

Oczywiście na początku może to nie działać w pełni sprawnie, natomiast po kilku meczach powinno być już znacznie lepiej.

WSZYSTKIE RANGI W VALORANT

Co z rankedami?

Mecze rankingowe zostaną włączone jeszcze w trakcie trwania bety. Nie ma jednak konkretnej daty i prawdopodobnie jest to uzależnione od tego, jak będą sobie radzić serwery i wszystkie systemy stworzone pod ocenianie umiejętności graczy.

Zdobyta ranga, podobnie jak cały pozostały progres nie zostanie przeniesiona do ostatecznej wersji gry.