w

Kiedy w Valorancie znajdą się nowe bronie? Riot potwierdza, że planuje zwiększyć różnorodność

Riot Games

Pracownik Riotu potwierdza, że w Valorancie znajdą się nowe bronie.


W Valorant na ten moment gracze mają dostęp do 17 broni, nie licząc noża. Podzielone zostały one na kilka kategorii i z pewnością każdy znajdzie coś dopasowanego do swojego stylu gry.

Niektórzy jednak narzekają, że wciąż jest to za mało i potrzebują czegoś jeszcze i faktycznie, porównując z arsenałem liczącym 33 sztuki (bez granatów) w Counster Strike Global Offensive, może być to mało. Riot zapewnia jednak, że będzie ich więcej.

Nowe bronie w Valorant

Najważniejszym elementem każdego FPSa to bronie, a gracze lubią różnorodność. Dzięki temu mogą cieszyć się grą na wiele różnych sposobów, a rozgrywka nie jest monotonna.

W Valorant do dyspozycji społeczności jest 17 różnych elementów uzbrojenia podzielonych na kilka kategorii. Zaczynając od nieprecyzyjnego pistoletu świetnego na krótki dystans, kończąc na dalekozasięgowych snajperkach Marshalu i Operatorze.

To jednak jest wciąż za mało i jeżeli spojrzymy na Counter Strike: Global Offensive, w którym jest 33 broni, zauważymy różnicę. Ma się to jednak zmienić, jak potwierdza jeden z pracowników Riotu podczas Q&A na swoim streamie.

Źródło: twitch.tv/nickywu

Jak możemy usłyszeć, faktycznie projektanci mają takie plany, ale niestety nie w tym roku. Oznacza to, że w 2021 do Valorant nie zostaną dodane nowe bronie, ale możemy spodziewać się ich w 2022, choć, są to tylko spekulacje.

Wiemy również, że prawdopodobnie będzie można nimi skanować, albowiem Rioter dodaje, że “prawie każda broń w Valorant, będzie skanowała po uderzeniu”.

Jak twierdzi Nickywu, bronie i bohaterowie nie stanowią problemu, aby je zbalansować i “zawsze można je zmienić”. Dodatkowo ujawnił on, że w grze podczas premiery miała znaleźć się również automatyczna snajperka, którą z pewnością kojarzą i nienawidzą gracze CSa, ta jednak została usunięta.