w

Nowy sposób na reportowanie graczy Valoranta po meczu i nowy komunikat o skutecznym reporcie

Riot uruchomił specjalną stronę do zgłaszania graczy już po meczu.


Sytuacje w Valorancie są bardzo różne. Riot doskonale wie o tym, że nie wszyscy zachowują się właściwie, a część nadal próbuje cheatować. W związku z tym dano graczom możliwość zgłaszania toksycznych oraz cheatujących osób już po zakończonym meczu.

Służy do tego specjalnie przygotowana strona. Dzięki temu wiadomo, że ktoś z Riotu na pewno przejrzy zgłoszenie i oceni, czy rzeczywiście gracz zasługuje na karę.

Jak zgłaszać ludzi w Valorancie?

Specjalny formularz jest dostępny na stronie wsparcia. Podajemy tam wszystkie ważne informacje dla zgłoszenia, takie jak Rio ID, typ zgłoszenia i powód.

Powodów jest w sumie kilka. Jest to AFK, specjalne podkładanie się, cheatowanie, toksyczność, nowa nienawiści, czy negatywne nastawienie.

Leakerzy odnaleźli również informację o tym, że osoba, która zgłosiła danego gracza otrzyma później dodatkowe potwierdzenie podjęcia akcji wobec cheatera etc. Komunikat jest w tym momencie w języku angielskim:

“You recently reported (nazwa gracza) for (powód). After review they have been banned. Thank you for your help protecting the game”

Trudno powiedzieć, czy to jest już w grze, czy dopiero się w niej znajdzie. Na pewno to coś, co zachęci społeczność do częstszego zgłaszania nieodpowiedniego zachowania.