w

Riot podejmuje walkę z AFKami i toksycznymi graczami w Valorancie, nowe kary i nie tylko

Reklama

Riot Games poinformowało o nowym systemie walki z toksycznymi i opuszczającymi rozgrywkę graczami.


Deweloperzy poinformowali o kilku nowościach w Valorant, które już niedługo powinny pojawić się w grze.

Oprócz nowych rozwiązań dotyczących karania użytkowników opuszczających mecz, dojdą także kary za toksyczność i powiadomienia, jeżeli osoba taka została ukarana.

Nowy system wykrywania AFKów

Reklama

Riot Games od premiery Valorant walczy z osobami, które szybko się poddają i przestają być aktywne. W związku z tym już niedługo do gry zostanie wprowadzony nowy system, który według zapowiedzi ma być skuteczniejszy i precyzyjniejszy.

Jego dotychczasowa wersja miała kilka luk i przykro było patrzeć, jak niektóre osoby i tak przedostawały się przez sito. Wspomniane niedociągnięcia zostały usunięte; w przyszłości zamierzamy poszerzyć działanie systemu tak, aby wykrywał inne rodzaje uciążliwego zachowania i brak aktywności w grze.

(Nie możemy przedstawić szczegółów dotyczących zastosowanych rozwiązań, ale zdecydowanie udoskonaliliśmy funkcjonowanie całego mechanizmu i będziemy go dalej dopracowywać wraz z pojawianiem się kolejnych nadużyć w grze).

Niektóre z nowych środków dyscyplinujących:

Reklama
  • Ostrzeżenia.
  • Nieprzyznanie PD za mecze, w których gracz był AFK
  • Niewielkie redukcje oceny rankingowej za dezercję przed grą.
  • Redukcje oceny rankingowej za bycie AFK w grze (począwszy od patcha 2.03).
  • Surowsze ograniczenia kolejki.
  • Odebranie prawa do udziału w grach rankingowych.
  • Bany wykluczające z gry VALORANT

Toksyczność

Każda gra multiplayer mierzy się z toksycznością innych członków społeczności. Riot Games, w aktualizacji 2.04 zostaną wprowadzone również nowe środki, których zadaniem będzie jeszcze większe zmniejszenie tego procederu.

Bany na komunikację nakładane na wszystkich przechodzą do historii. Jak na razie wprowadziliśmy moderację tekstową dla 11 języków oraz przeprojektowaliśmy nasz system nakładania kar za nadużycia związane z korzystaniem z czatu. Teraz ten mechanizm działa subtelniej, a surowość sankcji wzrasta proporcjonalnie do częstotliwości i stopnia wykroczenia.

Oto niektóre ze środków dyscyplinujących:

 • Ostrzeżenia.
 • Bany na komunikację.
 • Przedłużone bany na komunikację.
 • Bany na kolejkę rankingową.
 • Bany odbierające dostęp do gry.
 • Przedłużone bany odbierające dostęp do gry.

Dodatkowo gracze z blokadą czatu nie będą mogli korzystać z kolejki rankingowej. Pamiętajmy również, że nieważne kto sprowokował, ukarani zostaną obaj gracze, którzy nagną zasady poprawnej komunikacji. Otrzymamy również powiadomienie jeżeli ktoś kogo zgłosiliśmy, otrzyma blokadę konta.

Kolejna nowość polega na tym, że będziemy kontaktować się z wami w sprawie przesłanych przez was zgłoszeń. Funkcja ta sprawi, że gracze otrzymają informację, gdy ktoś się zajmie ich zgłoszeniem.

Zdajemy sobie sprawę, że może frustrować sytuacja, w której nie wiecie, czy ktokolwiek choćby przeczytał waszą wiadomość, o podjęciu jakiegokolwiek działania nie wspominając. Zapewniamy was, że uważnie wczytujemy się w zgłoszenia, tym bardziej że to właśnie dzięki nim możemy się upewnić, że dobrze rozumiemy zajście, którego padliście ofiarą. W pierwszej wersji tego rozwiązania będziecie musieli być zalogowani w grze, aby takie powiadomienie odebrać, ale pracujemy nad systemem, za pomocą którego będziemy mogli o tym informować również poza VALORANT.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant