w

Valorant dostępny na urządzeniach mobilnych? Wszystko, co wiadomo na ten temat

Reklama

Riot Games chce, aby Valorant był dostępny na konsolach i urządzeniach mobilnych.

Reklama

W chwili obecnej Valorant jest dostępny wyłącznie na PC, jednak okazuje się, że z czasem może to ulec zmianie. Istnieje mnóstwo mocnych wskazówek, z których można wywnioskować, że Valorant trafi na Androida i iOS-a.

Patrząc na to, że League of Legends również otrzymał swoją wersję na urządzenia przenośnie, można podejrzewać, że Riot ma podobne plany również w stosunku do swojego FPS-a.

Należy pamiętać, że informacje nie zostały potwierdzone oficjalnie przez twórców. Wszystkie te bazują na teoriach graczy i przeciekach znalezionych w plikach gry.

Co wiadomo na temat „Valoranta Mobile”?

Poszlaki w plikach gry

Eksploratorzy danych wśród plików gry poszukiwali dowodów na port mobilny. Okazuje się, że ValorantExpress odkrył coś takiego na urządzenia iPhoneX oraz iPhoneXS w informacjach o aktualizacji 1.09. Valorant Leaks również znalazł pewne wskazówki, które mogłyby wskazywać na to, że mobilna wersja FPS-a pojawi się wcześniej czy później:

W chwili obecnej nie znaleziono jeszcze żadnych poszlak, które wskazywałyby, że Valorant trafi na urządzenia z system Android. Mimo to nieprawdopodobne wydaje się, aby gra miała powstać wyłącznie na iOS.

Reklama

Data premiery Valoranta na urządzenia mobilne

Riot jeszcze nie potwierdził oficjalnie, że tytuł miałby powstać na urządzenia przenośne. Istnieją jednak pewne przecieki, które wskazują potencjalną datę premiery produkcji. Według nich Valorant pojawi się na urządzeniach mobilnych latem 2021 roku, a konkretniej w okolicach czerwca.

Tak czy inaczej, informacje nie pochodzą z oficjalnego źródła, dlatego warto patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Zrzuty ekranu z gry

Wśród przecieków znalazł się również zrzut ekranu HUD-u mobilnej wersji Valoranta, o czym informowaliśmy w naszym serwisie. Mimo to trudno określić, czy jest on autentyczny, czy też podrobiony:

Ambicje Riot sięgają naprawdę wysoko, a sam dyrektor generalny Riot Games, Nicolo Laurent, podzielił się swoim podekscytowaniem związanym z potencjałem 5G i gier mobilnych. Powiedział również – „Wprowadzimy gry na urządzenia mobilne, o których nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli”.

Wszystkie te informacje wydają się być nieprzypadkowe i można spodziewać się, że Valorant na urządzenia mobilne rzeczywiście zostanie wydany w bliższej lub dalszej przyszłości. Teraz natomiast pozostaje jedynie czekać albo na oficjalne informacje, albo nawet na więcej przecieków potwierdzających tę tezę.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant