w

W Valorancie pojawią się turnieje online, które można porównać do Clasha w LoLu. Co wiadomo?

Riot Games

Gracze Valorant będą mogli rywalizować w turniejach online.


Społeczność League of Legends od kilku lat może cieszyć się grą ze znajomymi w trybie współpracy i zgarniać przy tym ciekawe nagrody, takie jak skórki do postaci i inną zawartość kosmetyczną.

Okazuje się, że w Valorant również znajdzie się coś takiego. Pierwsze testy rozpoczną się już niebawem, ale niestety nie w naszym regionie.

Clash w Valorant?

Społeczność obu tytułów zapewne już wie, o co chodzi. Dla tych, których nie interesuje League of Legends, łatwo można to wyjaśnić. Clashe są turniejami online, do których wcześniej należy zgłosić swój zespół. Następnie na podstawie rangi zespołu dobierani są przeciwnicy i tym sposobem można grać na w miarę równym poziomie i walczyć o ciekawe nagrody.

Tego typu turniej ma szansę pojawić się również w Valorancie. Tryb gry będzie nazywał się „Premier” i ma kilka swoich zasad:

  • Gracze będą musieli być na podobnym poziomie.
  • Podobnie, jak w Clashu, będzie odbywał się co sezon.
  • Drużyny będą składały się z pięciu osób.

Można też założyć, że rozgrywki odbywać się będą w weekendy, podobnie jak w LoLu. Jednak o najciekawszej części wciąż nic nie wiadomo – o nagrodach. W Mobie zainteresowani kupują bilet, jeden za walutę w grze, który jest tani i daje stosunkowo słabe nagrody lub drugi za walutę premium, za który zawartość jest o wiele ciekawsza. Szczególnie po wygranej całej drabinki.

Na ten moment data premiery nie jest jeszcze znana. Niedługo rozpoczną się pierwsze testy w Brazylii.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant