w

Activision potwierdza swoje nowe plany na powstrzymanie cheaterów w COD Warzone

Czy cheaterzy w COD Warzone zostaną kiedyś powstrzymani? Deweloperzy z nowymi planami.


Nie jest tajemnicą, że Call of Duty: Warzone niemal od samego początku swojego powstania miało niemałe problemy z cheaterami. Aimboty, wallhacki i cała gama innych dziwnych oszustw od dłuższego czasu trawiło i trawi Verdansk.

Okazuje się jednak, że deweloperzy mają plany na zwiększenie bezpieczeństwa w swoim battle royale’u. O co dokładnie chodzi?

Ponad 500 tysięcy zbanowanych graczy, a to nie koniec

Po uruchomieniu Verdansk 1984, prezes Activision – Rob Kostich – potwierdził, że deweloperom udało się zbanować prawie 500 tysięcy graczy za korzystanie z cheatów. To jednak nie będzie koniec, ponieważ zespół zamierza stopniowo zwiększać ochronę przed oszustami w swojej produkcji.

Mamy specjalny zespół ds. ochrony. Inwestujemy tam coraz więcej zasobów, aby zapewnić naszym fanom jak najlepsze wrażenia. Musimy podjąć działania, a także poinformować o tym, co zamierzamy zrobić – powiedział Kostich dla GamesBeat.

Zauważono również, że twórcy Warzone są krytykowani również za inne kwestie poza oszustwami, jak chociażby zaskakujące zmiany w broniach. W związku z tym deweloperzy jasno zakomunikowali, że nadchodzą zmiany.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zapał prezesa Activision nie jest słomiany, a Kostich rzeczywiście zaprowadzi zmiany w COD Warzone, które wyprowadzą ten tytuł na prostą.