w

Jak dużo cheaterów pozbyło się Activision z Call of Duty Warzone? Ile było w sumie fal banów?

Jak sobie radzą deweloperzy COD Warzone z cheaterami?


Problem oszustów w Call of Duty: Warzone z biegiem czasu wydaje się być problemem nie do przezwyciężenia. Produkcja, mimo swojej znaczącej wielkości, nie posiada odpowiednio rygorystycznego anty-cheata, który byłby w stanie blokować graczy na miejscu.

Społeczności pozostaje jedynie polegać na falach banów, które co jakiś czas są przeprowadzane ze strony Raven Software.

Ilu cheaterów zostało dotychczas zbanowanych przez Raven?

Od początku powstania Call of Duty: Warzone dość długi czas deweloperzy milczeli na temat oszustów w grze. Dopiero w lutym 2021 roku został wydany duży update, dzięki któremu aż 60 tysięcy kont uzyskało blokadę w grze. Również w tym okresie największa fala banów zebrała żniwo 300 tysięcy kont i od tego momentu społeczność mogła zauważyć bardziej konsekwentne fale banów, niż w przeszłości.

23 marca zbanowano 13 tysięcy kont, 8 kwietnia 15 tysięcy, natomiast 13 kwietnia można było dowiedzieć się o aż 30 tysiącach wydanych banów. Kolejne tygodnie przyniosły jeszcze większe żniwa, ponieważ łącznie ponad 500 tysięcy graczy zostało ukaranych za oszustwa w Warzone.

Całkiem niedawno, bo 14 maja, deweloperzy zbanowali kolejne 30 tysięcy kont:

Niestety, oszuści są jedną z największych bolączek free-to-play, ponieważ zaraz po wydaniu bana ci mogą ponownie utworzyć kolejne konto i dalej psuć rozgrywkę uczciwym graczom. Najskuteczniejsze wydawałoby się stworzenie sprawnego systemu anty-cheat, lecz wydaje się to być naprawdę trudnym zadaniem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Call of Duty