w

Zabito profesjonalną zawodniczkę Call of Duty. Nagrania miały trafić do Internetu

Brazylijskie media podają informacje o zabitej 19-latce, która w sieci znana była głównie za sprawą profesjonalnej gry w Call of Duty.


SOL miała 19 lat i dopiero zaczynała swoją karierę w e-sporcie. Była częścią organizacji o nazwie “FBI (Fantastic Brazil Impact)”, która miała swój skład w Call of Duty Mobile. Jak podają brazylijskie media, 22 lutego SOL znaleziono martwą w swoim mieszkaniu. Informacja o tym pojawiła się dzień później.

Osoba, która popełniła zbrodnię, przyznała się do winy. Wcześniej jednak planowała opublikować nagrania ze swojego czynu w Internecie.

Mężczyzna został aresztowany

W Brazylii wywołało to ogromne poruszenie, szczególnie że podczas aresztowania mężczyzna miał wykrzykiwać, że jego sumienie jest czyste i chciał to zrobić. Póki co nie ma żadnych informacji odnośnie tego, dlaczego SOL straciła życie.

Jedyny wątek, który pojawia się we wszystkich tych wiadomościach, dotyczy mowy nienawiści wobec chrześcijan. Być może więc nie miało to absolutnie nic wspólnego z samymi grami.

Praktycznie wszystkie organizacje w Brazylii zaczęły o tym pisać, często zmieniając swoje logo na czarne. Wszyscy wspominają ją naprawdę dobrze, jak czytamy:

„Była niezwykłą osobą, którą będziemy pamiętać każdego dnia, kiedy wschodzi słońce” –  Krony, jedna z osób grająca w FBI.

Wszystkie nagrania zostały już podobno zabezpieczone i nie są nigdzie dostępne.