w

W F1 pojawi się dwóch nowych producentów. Ile trzeba będzie czekać i kto do Formuły 1?

Już tylko zgoda rady nadzorczej Volkswagena, dzieli Audi i Porsche od udziału w wyścigach Formuły 1.


Według brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego, “CAR”, są ogromne szanse na to, że w 2026 roku Audi oraz Porsche będą brały udział w wyścigach Formuły 1. W chwili obecnej wszystko ma zależeć od aprobaty rady nadzorczej Volkswagena. Jaką rolę będą pełniły obie marki? W chwili obecnej nie są to potwierdzone informacje, choć wydają się być bardzo prawdopodobne i rzetelne.

Co wiadomo na temat udziału Audi i Porsche w F1?

W chwili obecnej wiadomo, że interesariusze McLarena są skłonni sprzedać swoje udziały w biznesie samochodowym. Jak wiadomo, jest to dla nich opłacalne ze względu na to, iż ten przynosi straty, a ostatnio przeżywa szczególnie burzliwy okres ze względu na sytuację epidemiologiczną. Wygląda na to, że Audi jest zainteresowane zakupem i w ten sposób obie firmy mogą połączyć siły w Formule 1.

Co więcej, wiadomo, że Audi już niebawem ma być dostawcą układów napędowych dla McLarena, natomiast Porsche dla Red Bull Racing. Ciekawy jest również fakt, że marki na poważnie myślą o udziale w Formule 1 i mają nawet plan B: Audi dla Williamsa oraz Porsche dla Alpha Tauri lub Haas.

Co ciekawe, również BMW, na początku grudnia, było zainteresowane wykupem McLarena, lecz widocznie rozmowy nie przebiegły na tyle pomyślnie. To może być naprawdę dochodowy biznes dla grupy Volkswagena, która z Porsche, Lamborghini oraz McLarenem na czele, stworzyłaby najpotężniejszy koncern motoryzacyjny w historii.

DołączObserwuj
Więcej z F1