w

Twórcy Genshin Impact na celowniku nieudanego zamachu. Co się wydarzyło i dlaczego?

Gracze są w stanie zrobić wiele dla swoich ulubionych postaci. Tym razem jeden z nich posunął się za daleko.


MiHoYo zostało założone w 2012 roku przez trzech chińskich studentów: Cai Haoyu, Luo Yuhao i Liu Wei. Ich mieszanka niezależnego rozwoju i inspiracji formą anime zdobyła wielu fanów na ich rodzimym rynku.

Znani są między innymi z FlyMe2theMoon, Honkai Impact 3rd oraz Genshin Impact. Wraz ze sławą, pojawiła się duża odpowiedzialność i jej konsekwencje. O co dokładnie chodzi?

Co się stało?

24 kwietnia mężczyzna zakradł się do budynku twórców, mając przy sobie nóż. Podczas tej akcji policja złapała sprawcę i nikt nie ucierpiał w trakcie.

Według informacji z chińskiej prasy fan najwyraźniej „był zdenerwowany ostatnimi zmianami” w jednej z gier miHoYo – Honkai Impact 3rd. W jednej z ostatnich aktualizacji firma dodała bowiem kostium królika dla niektórych postaci, ale musiała go usunąć na serwerze chińskim.

Stało się to dlatego, ponieważ wielu fanów narzekało na portalach społecznościowych. Nie podobały im się kostiumy i ruchy taneczne – zwłaszcza postaci kobiecych – były dla nich „lekceważące i wulgarne”.

Oficjalne oświadczenie studia

W oficjalnym oświadczeniu miHoYo, widocznym poniżej, ogłoszono usunięcie aktualizacji w Chinach. Studio przeprosiło również za pomysł „nieodpowiedni i niezgodny z charakterystyką postaci”.

„Drodzy Kapitanowie,

Niedawno otrzymaliśmy opinie na temat wydarzenia z okazji trzeciej rocznicy GLB (serwera globalnego gry [przyp. red.]) i filmów promocyjnych przedstawiających projekty bunny girl i ruchy taneczne, które były nietypowe dla postaci i nieodpowiednie. Serdecznie przepraszamy za te problemy!

Usuniemy wszelkie treści związane z bunny girl z okazji 3. rocznicy i anulujemy wydarzenie związane z licznikiem wyświetleń. Art z gry Yae Sakura: Peaches (B) również zostanie później odpowiednio dostosowany. Bardzo nam przykro z powodu negatywnych doświadczeń graczy i wynagrodzimy każdego Kapitana na poziomie 9 lub wyższym na serwerze GLB 500 kryształami. Kryształy zostaną rozdane o godzinie 12:00 23 kwietnia za pośrednictwem poczty w grze i utracą ważność 7 maja o godzinie 12:00.

Teraz, kiedy zastanawiamy się nad naszymi decyzjami, obiecujemy chronić jakość naszych treści poprzez wyższe standardy, aby mieć pewność, że tego rodzaju problemy nigdy już się nie powtórzą. W przyszłości dołożymy wszelkich starań, aby poprawić wrażenia z gry dzięki bardziej ekscytującej i zróżnicowanej zawartości oraz stworzyć zdrowe środowisko, w którym każdy będzie mógł się dobrze bawić.

Mamy nadzieję, że Kapitanowie dalej będą wspierać Honkai Impact 3rd!”

Przedmiotem dyskusji pozostaje, czy podejrzany, który usiłował zamordować założycieli, był zdenerwowany wprowadzeniem czy usunięciem dodatkowych treści. Prawdopodobnie, według policyjnych informacji, sama sprawa kostiumów postaci wystarczyła napastnikowi do stworzenia planu morderstwa. Istotny jest również fakt, że mężczyzna wkrótce potem popełnił samobójstwo.

W odpowiedzi na akcję miHoYo użytkownicy oskarżyli deweloperów o uleganie chińskim przepisom cenzury i oburzeniu fanów.

ZOBACZ – Liczenie wykonanych wishów w Genshin Impact? Już nigdy więcej. System losowania, pomocne narzędzia

Cenzura w Chinach jest powszechna i wielu graczy nie jest z niej zadowolonych. Mimo to społeczność Honkai Impact 3rd z pewnością nie spodziewała się takich konsekwencji po jej zastosowaniu w ostatnim wydarzeniu twórców.

DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact