w

W Genshin Impact nowy event tuż za rogiem – Windtrace, daty, wszystko co trzeba wiedzieć

Windtrace, klasyczna gra Mondstadtu, odbywa się ponownie. Niech rozpocznie się polowanie.


Windtrace to gra typu prop hunt/w chowanego, w którym gracze wcielają się w łowców i rebeliantów. Można tu zauważyć nawiązanie do starych dziejów Mondtstadtu.

W przeszłości nacją rządziła szlachta mocną ręką, jednak ludowi nie podobało się to i wszczęli rebelię. Dzisiaj jest to zabawa, w której niewielu upatruje się głębszego sensu.

Szczegóły eventu

W czasie trwania wydarzenia Travelerzy mogą wziąć udział w grze u Gygaxa i zdobyć monety. Należy je zebrać, aby otrzymać atrakcyjne nagrody – primogemy, wizytówkę – Peekaboo!, książki EXP, morę i nie tylko.

W grze można użyć specjalnych umiejętności – Windward Art – które pozwalają na ukrycie się przed łowcą lub też znalezienie rebeliantów. Wybrane skille można aktywować przed rozgrywką.

Podczas chowanego dostępne jest pięć lokalizacji, w których można przeprowadzić zabawę.

Wspomniane wcześniej monety posiadają górną granicę. Pierwszego dnia wynosi ona 1200 i każdego dnia zwiększa się o 600, aż do maksymalnej wartości 4800.

W wydarzeniu można wziąć udział już od 20 poziomu i trwa ono od 14 do 24 maja do godziny 04:59. W grę można grać tylko w co-opie.

Event z pewnością jest ciekawy dla graczy i pierwszy z tych, w który nie mogą zagrać solo. Można zauważyć, że fanom gra się spodobała i chcieliby ją mieć na stałe oraz móc korzystać z funkcji voice chatu.