w

Ponad 200 tysięcy koreańskich fanów zagłosowało na najlepszych liderów wśród zespołów k-popowych. Kto wygrał?

Jak wygląda pierwsza szóstka liderów grup k-popowych, których fani doceniają najbardziej?


Co jakiś czas wśród koreańskich fanów odbywają się różne głosowania dotyczące bezpośrednio zespołów lub idoli. Do tej pory jednak ciężko było wybrać najlepszego lidera wśród grup, bowiem każdy jest unikalny na swój sposób, a do tego ich role, pomimo bycia liderem, zawsze się jakoś od siebie różnią, gdyż każdy w inny sposób zarządza swoim zespołem.

Tym razem jednak Mnet postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować takie głosowanie, które miało za zadanie wyłonić najlepszego lidera wśród koreańskich bandów, co do tej pory nie było takie łatwe. Rezultaty jednak z pewnością zaskoczą nie jednego fana.

Najlepszy ze wszystkich

1 – RM

Raczej nie będzie to zdziwieniem dla większości, ale na najwyższym miejscu na podium uplasował się RM, czyli lider BTS. Co jednak ciekawe, zyskał on zdecydowaną większość wszystkich głosów, bo aż 121,193, co wynosi prawie 53% ze wszystkich zebranych głosów.

2 – Onew

Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Onew z SHINee, który również może cieszyć się niezwykle silną pozycją, bowiem jego głosy wynosiły aż 70,592, czyli prawie 31% całej puli zebranych głosów. Widać, że fani wciąż kochają i wspierają członków SHINee.

3 – S.Coups

Na ostatnim miejscu na podium stoi zaś S.Coups z SEVENTEEN z liczbą głosów, która również jest zaskakująco wysoka – 19,626. To sprawiło, że lider boysbandu zdobył 8.6% ze wszystkich zebranych głosów. Czy to nie pokazuje, jak silny jest fandom zespołu?

4 – Sunggyu

Sunggyu z INFINITE jest kolejnym liderem, który trafił do szczęśliwych wybrańców, jednak tym razem uplasował się na czwartym miejscu z ilością z ilością 8134 głosów, co stanowi całe 3,5% wszystkich zebranych głosów. Widać, że fani również mocno doceniają jego pracę i wysiłek, który wkłada w zespół.

5 – IRENE

Oczywiście głosowanie nie dotyczyło jedynie męskich liderów, jak można było wywnioskować po pierwszych czterech miejscach. Fani docenili w tym zestawieniu również IRENE z Red Velvet, która jest jedną z ulubionych liderek wśród kobiet. Dostała ona 5919 głosów od fanów, a stanowi to 2,6% wszystkich zebranych głosów.

6 – Chorong

Na ostatnim z wymienionych miejsc przez Mnet stanęła Chorong z Apink, zyskując 3803 głosów od fanów, co stanowi 1,7% wszystkich głosów, które były zebrane w głosowaniu.

Warto na koniec dodać, że głosowanie nie miało w swojej puli niestety wszystkich liderów wśród koreańskich zespołów i z tego powodu istnieje szansa, że gdyby zostali oni wliczeni, to wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej.

Jednak pomimo tego, że niektórych w danym zestawieniu brakowało, to wciąż powyższe głosowanie daje nam świetny wgląd w to, kogo fani bardzo sobie szanują i doceniają jako liderów.

DołączObserwuj
Więcej z Kpop