w

Czy nowe opowiadanie Riotu potwierdza, że żona Viego będzie nową postacią w League of Legends?

Twórcy opublikowali opowiadanie związane z Viego. Zdaniem graczy jest ono potwierdzeniem tego, że żona Zniszczonego Króla trafi na Summoner’s Rift.


Niedługo po ujawnieniu wyglądu i umiejętności najnowszego championa League of Legends – Viego – pojawiła się fanowska teoria, że jego żona Izolda będzie kolejną bohaterką gry.

Dziś okazuje się, że przewidywania fanów faktycznie mogą się sprawdzić, bowiem twórcy wydają coraz więcej informacji na temat wspomnianej kobiety. Czy Izolda naprawdę pojawi się na Summoner’s Rift?

Izolda nową bohaterką LoLa?

Wątku żony Zrujnowanego Króla tak naprawdę nie dało się pominąć. Cała tragiczna historia Viego jest silnie związana z utratą swojej ukochanej. Gdy Izolda straciła życie, młody król postanowił, że zrobi wszystko, by ją wskrzesić. Zaślepiony miłością powoli popadał w obłęd. Ostatecznie okazało się, że przez swoje plany przywrócenia życia żonie sam musiał zginąć.

Izolda powstała jako przerażający upiór cienia i wściekłości, a w swoim bólu, w swoim gniewie, w zmieszaniu na skutek wyrwania ze śmierci podniosła zaczarowane ostrze Viego i pchnęła go w serce. Magia wód i starożytnego miecza zderzyły się, a energia komnaty wybuchła, rozrywając Wyspy i zatrzymując wszystko, czego dotknęła, w stanie świadomej, koszmarnej nieśmierci.

ZOBACZ – Co gracze uważają o zmianach rankingowych w 11 sezonie LoLa? Nie jest tak fajnie, jak wyglądało na papierze

Niedługo po publikacji biografii najnowszego championa w internecie zrobiło się głośno, ponieważ fani szybko stworzyli teorię na temat żony Zniszczonego Króla.

Zdaniem graczy to właśnie ona będzie kolejną bohaterką League of Legends. Dowodem na to mają być m.in. teksty głównego bohatera, który wielokrotnie podkreśla, że zrobi wszystko, by ponownie spotkać ukochaną. Dodatkowo w internecie pojawiła się grafika broszki, która nie tylko pasuje do motywu Ruined Kinga, ale również ma przy sobie igłę z nitką będąca nawiązaniem do zawodu Izoldy, która była krawcową.

Więcej o fanowskiej teorii na temat żony Zniszczonego Króla można przeczytać tutaj: Dlaczego to żona Viego prawdopodobnie będzie jedną z przyszłych postaci w LoLu?.

ZOBACZ – Wyciek w LoLu. Ktoś opublikował “ogromną listę kont” z EUNE, EUW i NA z loginami i hasłami

Riot opublikował nowe opowiadanie związane ze Zniszczonym Królem. Historia o tytule “Ona” opisuje kolejne przeżycia Viego, który wciąż tęskni za swoją ukochaną. Próbuje odwzorować jej wygląd w myślach oraz zastanawia się, co stało się z nim samym i gdzie przepadło to, co miał.

Fani zwrócili szczególną uwagę na koniec opowiadania. W ostatnich wersach można przeczytać, jak Zniszczony Król zapewnia, że znajdzie swoją żonę i ich spotkanie to tylko kwestia czasu.

Stara, zniszczona pozytywka, prezent z dnia ślubu Viego, szepcząca coś, czego nie może do końca usłyszeć. Wydaje się opętana żalem, bezgranicznym, niezmierzonym smutkiem, ale Viego po prostu trzyma pozytywkę przed oczami, wyobrażając sobie miękki uśmiech, który z pewnością zatańczy na twarzy Izoldy w dniu, w którym ją ponownie zobaczy.

— Kochanie, co oni z tobą zrobili? — Szlocha, gdy mężczyzna, którego zabił, powoli wstaje z ziemi z pęknięciami na skórze, w których tętni upiorna zieleń i błękit.

— Nie martw się — zapewnia pozytywkę. — Znajdę cię. To tylko kwestia czasu.

Po tych słowach Viego znika, zostawiając upiorom miasto na pożarcie.

Zdaniem graczy ciągłe podkreślanie przez bohatera tego, że wkrótce znajdzie swoją ukochaną, jasno sugeruje, że ta pojawi się na Summoner’s Rift. Zwolennicy wspomnianej teorii są pewni, że Riot nie bez powodu rzuca tak wiele nawiązań i poszlak. Warto przypomnieć, że sugestie względem Izoldy pojawiały się praktycznie od początku – motyw szycia, broszka, wspomnienie na streamie Riotu, że jedna z nadchodzących postaci będzie kobietą i jednoczesne wykonanie przy tym gestu nawiązującego do cięcia.

Społeczność uznała, że wprowadzenie żony Viego do gry byłoby ciekawym pomysłem. Z jednej strony byłoby to dodanie kolejnej pracy, choć zupełnie innej niż Xayah i Rakan czy Senna i Lucian. Bardzo możliwe, że Viego w swoim obłędzie nawet nie zauważyłby, że jego żona wróciła. Być może współgraliby ze sobą na Summoner’s Rift, jednak daleko byłoby im do szczęśliwego małżeństwa, którym byli wiele lat temu.

ZOBACZ – Koniec z ludzkimi postaciami w LoLu? Społeczność błaga wręcz Riot o większą ilość potworów

Warto wspomnieć, że czym więcej Riot ujawnia na temat najnowszego bohatera, tym więcej osób twierdzi, że jest on niesamowicie negatywny. Dziś dużo komentujących opowiadania o Zniszczonym Królu przyznaje, że nowa postać nie porywa ich swoją historią. Twierdzą wręcz, że jest przedstawiana jako skrajnie samolubna i toksyczna, przez co trudno jej współczuć i się z nią utożsamiać.

Być może Riot robi to celowo, by pokazać, że żona Zniszczonego Króla jest jego przeciwieństwem i będzie sympatyczną i ciepłą postacią? Trudno to stwierdzić, ponieważ nie ma pewności, czy Izolda – jeśli faktycznie pojawi się w grze – będzie człowiekiem. Być może po spaczeniu przez Czarną Mgłę ukochana bohatera stała się przerażającą zjawą lub potworem, który zapomniał o swoim dawnym życiu. Na ten moment pozostaje jedtnie czekać na dalsze kroki Riotu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends