w

Saturnia to nowy projekt postaci do LoLa, która mogłaby sporo namieszać, gdyby Riot ją zrealizował

Jeden z graczy postanowił stworzyć bohaterkę, która związana jest z astrologią.


Fani League of Legends są niesamowicie kreatywną społecznością. Gracze wymyślili już setki przeróżnych konceptów skórek i bohaterów, które są niesamowicie rozbudowane i dopracowane. Nierzadko prace fanów są na tyle dobre, że można pomylić je z oficjalnymi grafikami.

Wielu graczy, tworząc własnych bohaterów, kieruje się ciekawymi motywami, które w jakiś sposób pojawiły się już w grze. Motywy kosmosu, słońca czy księżyca są społeczności LoLa świetnie znane za sprawą Góry Targon, Aurelion Sola, Tarica, Diany, Leony i nie tylko.

Koncept nowej fanowskiej bohaterki również opiera się na motywach związanych z astrologią. Oto Saturnia.

Pomysł na bohaterkę – Saturnia, Astromag

Autorką projektu jest Anna Perci, artystka z Brazylii.

Saturnia to bohaterka, która urodziła się w okolicach Góry Targon, w regionie składającym się z ludzi wygnanych z Lunari i Solari oraz podróżników z innych miejsc. W przeciwieństwie do innych plemion Saturnia czci nie tylko słońce i księżyc, ale także inne gwiazdy i wszystkie ciała niebieskie. Jej plemię nazywa siebie Astromantami. Ten spokojny lud składa się z mędrców znających kosmiczną magię, którzy archiwizują swoją wiedzę, by przekazać ją przyszłym pokoleniom. Saturnia, podobnie jak inni, od najmłodszych lat poświęcała się studiowaniu pradawnej wiedzy. Mieszkańcy jej wioski uznali, że jest najbardziej pracowitą młoda uczennicą, przez co otrzymała od starszych magiczny artefakt, który miał wzmacniać jej umiejętności.

Saturnia posiada niezwykle ciekawy zestaw umiejętności, który najprawdopodobniej najlepiej pozwoliłby odnaleźć się jej na środkowej alei. Bohaterka opiera się na trzech różnych od siebie trybach, które wpływają na wybrane umiejętności.

Zależnie od aktualnej formy – księżyca, słońca czy gwiazd – dash dostępny pod E Saturni pozwala jej na pozyskanie na krótki czas niewidzialności, zwiększenie prędkości poruszania się po wylądowaniu na miejscu lub przedashowanie większej odległości.

Q to podstawowe obrażenia bohaterki, których wygląd i działanie również są zależne od aktualnie wybranej przez gracza formy.

  • Księżyc sprawia, że lecący pocisk ma duży zasięg, przelatuje przez przeciwników oraz ich spowalnia.
  • Słońce wystrzeliwuje spory pocisk, który powolnie lecąc, eksploduje przy zetknięciu się z pierwszym napotkanym przeciwnikiem, zadając obrażenia na niewielkim obszarze.
  • Gwiazdy natomiast sprawiają, że wystrzeliwuje 5 mniejszych pocisków, które na niewielkim dystansie atakują najbliższy cel.

Zdolność pasywna sprawia, że za każdym razem, kiedy ukończony zostanie pełny cykl, Q będzie miało większy zasięg.

W umożliwia zmianę form, a superumiejętność spowalnia przeciwników na wybranym obszarze, zadaje obrażenia zależne od tego, jak blisko środka znajdował się przeciwnik, a następnie przez krótki czas na całym obszarze zadawane są mniejsze obrażenia w czasie.