w

10 najpotężniejszych bohaterów w historii LoLa, co do których wszyscy się mylili

Reklama

Którzy bohaterowie są najsilniejsi w League of Legends, biorąc pod uwagę lore gry?

Reklama


League of Legends ma rozbudowaną i niesamowitą historię świata, która do dziś jest inspiracją do tworzenia wielu opowiadań czy komiksów. Fani śledzą losy postaci, doszukują się powiązań między nimi czy coraz to nowszych ciekawostek o przeróżnych regionach. Runeterra jest naprawdę obszerna i trudno poznać wszystkie jej tajniki, choć na pewno część championów wyróżnia się w nietypowy sposób – czy to pod względem nieopisanej wiedzy o świecie, nieograniczonej mocy, ale również ogromnego zepsucia, żądzy zła czy potężnej siły. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób i bez nich ich regiony nie byłyby tym samym.

Oczywiście poniższe zestawienie nie bierze od uwagę siły bohaterów w grze, ale skupia się na ich lore. Część cytatów pochodzi z oficjalnych opowiadań od Riotu, a niektóre z nich są zaczerpnięte z polskiej Wiki LoLa.

Zestawienie najpotężniejszych postaci w League of Legends

Góra Targon – Aurelion Sol

Góra Targon to ogromny szczyt, który nie ma sobie równych względem wielkości. Przez jej odizolowanie jest również niesamowitym wyzwaniem, nic więc dziwnego, że docierają do niej ci najbardziej zdeterminowani. Góra owiana jest wieloma legendami o mitycznych stworzeniach, marzycielach i poszukiwaczach przygód. Z tym miejscem powiązani są m.in. Diana, Leona, Pantheon, Taric i Aurelion Sol. Ostatni z nich – niebiański smok – jest uosobieniem potęgi i nieograniczonych możliwości.

Istota znana obecnie jako Aurelion Sol była starożytna w chwili, gdy gwiezdne odłamki dopiero zaczynały formować światy. Zrodzony w pierwszym tchnieniu stworzenia, wędrował po nieprzebranej pustce, pragnąc wypełnić jej płótno niesamowitymi cudami, których blask przynosił mu zachwyt i dumę.

Aurelion Sol jest kosmicznym bytem zdolnym do natychmiastowego tworzenia i niszczenia gwiazd, planet oraz galaktyk. Nikogo nie powinno dziwić, że jest uznawany za najpotężniejszy byt w całym uniwersum League of Legends. Architekt Gwiazd zajmuje więc zaszczytne miejsce na tej liście.

Reklama

ZOBACZ – Dlaczego choć nowe skórki chroma będą za darmo, to mało który gracz LoLa będzie je miał?

Bandle City – Veigar

Bandle City to magiczna kraina Yordli, której lokalizacja nie jest do końca znana. Krążą o tym miejscu przeróżne plotki i opowieści, mówiące o tym, że spotkać w nim można dziwaczną i wypaczoną florę i faunę, niewyjaśnione zjawiska pogodowe czy jedzenie i picie, które odurza zmysły i pozostaje w pamięci na zawsze. W Bandle City magia nie jest niczym ograniczana. Z krainą Yordli powiązani są m.in. Lulu, Tristana, Teemo czy Veigar. Ten ostatni – Panicz Zła – postanowił zejść na złą drogę i poznać tajniki magii, która wywołuje u innych gęsią skórkę.

Veigar, zapalony yordlowy czarodziej, poznał moce, do których odważają się zbliżyć tylko nieliczni. Ten będący wolnym duchem mieszkaniec Bandle City zapragnął dowiedzieć się więcej na temat niebiańskiej magii, którą posługiwali się śmiertelnicy, ale jego ciekawość została wypaczona przez uwięzienie w Bastionie Nieśmiertelności. Teraz jest upartym stworzeniem przepełnionym mroczną furią gwiazd, którym rozkazuje.

Historia Veigara jest pełna mrocznej magii, która siała grozę. Bohater posuwał się do używania naprawdę makabrycznych zaklęć, a magia, którą władał powodowała, jego powolne wypaczenie. Dziś Veigar jest potężnym mrocznym magiem, który sieje postrach i kojarzy się wszystkim z niesamowitą mocą. Bohater pragnie stać się największym złoczyńcą na całym świecie. Nie powinno więc dziwić to, że znalazł się na tej liście.

ZOBACZ – Ban za poddawanie się w pierwszych minutach meczu League of Legends?

Reklama

Demacia – Lux

Demacia to państwo, gdzie największymi wartościami są sprawiedliwość i honor. Kraj cieszy się rozbudowaną historią wojskową, a mieszańcy starają się udoskonalać swoje umiejętności, by strzec pokoju na świecie. Demacię zamieszuje m.in. ród szlachecki, z którego pochodzi Jarvan IV, ród Laurent (Fiora) czy ród Crownguard – szlachecka rodzina, w której na świat przyszli Garen i jego siostra Luxanna.

Pojawienie się Lux w tym zestawieniu może zdziwić niektóre osoby. Bohaterka jest delikatną, młodą i niepozorną dziewczyną. Jednak jej mocną stroną jest wrodzony talent do magii, która w Demacii traktowana jest z dystansem i strachem.

Luxanna Obrończyni Korony jest potężnym, młodym magiem światła z Demacii. Zmuszona do trzymania swoich mocy w sekrecie, dorastała w strachu przed wygnaniem, ale udoskonaliła umiejętności i potajemnie używa ich, pomagając ojczyźnie.

Sama umiejętność posługiwania się magią nie jest jeszcze ogromnymi osiągnięciem. W końcu Lux nie jest jedyną osobą w regionie, która posiada takie talenty. By lepiej zrozumieć, dlaczego Lux jest tak potężna w historii Demacii i ma duży wpływ na rozwój historii, należy przyjrzeć się dwóm innym bohaterom – Galio i Sylasowi.

Galio to ogromny posąg mający chronić Demacię przed złowrogą magią. Materiał, z którego skonstruował go Durand, ma za zadanie pochłaniać magiczną energię. Galio jest uśpiony, choć mimo tego wciąż czuwa nad bezpieczeństwem kraju. Bohater budził się zaledwie kilka razy, a ostatnio został obudzony właśnie przez magię Lux.

Drugą postacią jest Sylas, mag pochodzący z biednej rodziny, który urodził się z umiejętnością wyczuwania magii. To właśnie on zauważył, że w Demacii magia jest bardziej obecna niż jest to przekazywane do przestrzeni publicznej. Umiejętności chłopaka były jednak na tyle kontrowersyjne, że był pod silnym wpływem władz. Przez pewien nieszczęśliwy incydent został okrzyknięty mordercą i skazany na dożywotnie więzienie.

Gdy Lux zaczęła odwiedzać skazańca, ten dzięki swoim umiejętnościom wyczuł, że jest ona nieprawdopodobnie potężnym magiem. Między bohaterami nawiązała się pewna więź, a Lux przynosiła Sylasowi różne księgi i uczyła go o świecie poza celą. Oczywiście nie jest to artykuł o historii Sylasa, jednak widać po jego lore, że wyczuł on niesamowitą moc Lux, której najprawdopodobniej ona sama nie jest nawet świadoma.

ZOBACZ – Jak stworzyć grafikę 3D bohatera League of Legends? Świetny projekt Ahri

Freljord – Anivia

Freljord to kraina skuta lodem, która przez swoje warunki atmosferyczne jest niesamowicie surowa i niebezpieczna dla podróżników. Jest to również obszar, na którym przelano wiele krwi, ponieważ od lat toczy się tam wojna domowa. To pokryte śniegiem i lodem terytorium wiecznej zimy jest ojczyzną m.in. Ashe, Sejuani, Brauma, Lissandry, Tryndamere’a czy Anivii.

Anivia to dobrotliwy, skrzydlaty duch, który stawia czoło niekończącym się cyklom życia, śmierci i odrodzenia, by chronić Freljord. Półbogini zrodzona z bezlitosnego lodu i wichrów posiada moce żywiołów, które zatrzymają każdego, kto zakłóci spokój jej ojczyzny.

Anivia to w pewnym sensie uosobienie Freljordu (o czym mówi sama bohaterka). Jest stworzeniem zrodzonym z lodu i najsroższych zim. Jej moc pozwala jej przywołać najsilniejsze zamiecie, burze i wiatry. Ze względu na to, że bohaterka jest kriofeniksem, może ginąć i odradzać się w nieskończonym cyklu, by chronić swoją ojczyznę.

„Jestem gniewem śnieżycy, ukąszeniem wiatru, zimnem lodu. Jestem Freljordem”.

Bez Anivii nie byłoby Freljordu, ponieważ jej istnienie jest nieodłącznym elementem tej krainy. Jej odwieczne odradzanie się sprawia, że trudno opisać jej prawdziwy wiek, a każde z jej zmartwychwstań zwiastuje wielkie zmiany w zimowej krainie. Istnieje pogłoska, że każde odejście, a następnie powrót kriofeniksa jest zwiastunem nastania nowej ery.

ZOBACZ – Czego dowiemy się z nowej Roadmapy League of Legends? Nowi bohaterowie, reworki i więcej

Pustka – Cho’Gath

Pustka to przerażające miejsce, które jest źródłem niezaspokojonego głodu. Istnieje od początku wszechświata i od dawna sieje postrach wśród ludzi przez swoje tajemnice i kryjące się w niej potwory. Stwory te, nierzadko inteligentne, mają za zadanie przynieść całkowitą zagładę Runeterry. Wśród dzieci Pustki wyróżniają się Kha’Zix, Kog’Maw, Rek’Sai, Vel’Koz i Cho’Gath.

O ile Vel’Koz jest zdecydowanie jednym z bardziej inteligentnych stworzeń, to jednak nie on jest największym zagrożeniem. Bohater chce analizować i obserwować nieznany mu świat. Podczas gdy innymi dziećmi Pustki rządzi niepohamowany głód.

Cho’Gath znany jako Postrach Pustki to potwór, który po wyjściu ze swojego domu kierował się niepowstrzymanym i niewyobrażalnym głodem. Jest uosobieniem samej Pustki – jej głodu i chęci pochłonięcia wszystkiego, co żyje. Bohater ma niezrozumiałą dla ludzi biologię, może pochłonięty pokarm szybko wykorzystać do rozrostu ciała, rozbudowując swoje mięśnie i utwardzając pancerz, który staje się twardy jak diament.

Nawet w tej chwili coś mrocznego stąpa w Icathii. Cho’Gath – pozaziemska istota, napastliwa i agresywna – sprawia, że wszyscy, może za wyjątkiem najodważniejszych śmiałków, kulą się ze strachu. Cho’Gath wydaje się żywić ofiarami, rosnąc i puchnąc podczas każdej krwawej uczty. Najgorsze jednak jest to, że stwór jest inteligentny. Potwornie inteligentny.

ZOBACZ – Autofill w League of Legends powinien być wyłączony, kiedy mamy 0 LP?

Bilgewater – Gangplank

Bilgewater to tętniący życiem port, w którym fortuny bije się w mgnieniu oka, a ambicje rozstrzaskuje jeszcze szybciej. Dla tych, którzy uciekają przed sądem, długiem czy prześladowaniem, to miasto nowych początków. W nim z łatwością można wtopić się w tłum będący niczym bulgoczący kocioł kultur, ras i wiary. Nieostrożni niechaj jednak stronią od cieni, bo tutaj wszystko jest na sprzedaż. Nawet twój los ma swoją cenę.

Bilgewater znane jest z przeróżnych złodziei, przemytników i okrutników. Miejsce to jest niesamowicie niebezpieczne, ponieważ wielu jego mieszkańców nie obchodzą zasady moralne. Z portu pochodzą m.in. Graves, Miss Fortune czy Twisted Fate. Tutaj najwyższą wartością nie jest magia czy nadprzyrodzone zdolności, tak jak jest to w przypadku wielu innych regionów. W Bilgewater liczy się szacunek i wpływy. Dlatego to właśnie Gangplank, okrzyknięty królem łupieżców i postrachem siedmiu mórz, jest najbardziej potężną i wpływową osobistością.

Gangplank jest nie tylko niesamowicie znaną postacią z Bilgewater, ale siał postrach również w innych częściach świata. Zatapiał noxiańskie statki i podcinał gardła innym piratom na wielu morzach Runeterry. Kiedyś dowodził całym miastem portowym i choć jego rządy upadły, to mówi się, że stał się teraz jeszcze bardziej niebezpieczny. Bohater nie zatrzyma się przed niczym, jego charakter sprawia, że chce iść po trupach do celu i byłby gotowy zmienić Bilgewater w morze krwi.

ZOBACZ – Możliwość wylosowania skórki w oknie wyboru bohatera? Pomysł jednego z graczy LoLa

Noxus – Swain

Noxus to potężne imperium, w którym największą wartością jest siła. Dla obcych krain Noxus jest groźny, okrutny i bezlitosny. Poza wojenną tradycją kraj ten jest pełen dumy, promuje rozwój i samodoskonalenie się. Szacunek zdobędzie tam każdy, kto wyróżnia się mocą zarówno fizyczną, jak i psychiczną.
Noxus jest ojczyzną m.in. Dariusa, Dravena, Katariny, Urgota, Vladimira czy Swaina.

Jericho Swain jest wizjonerskim przywódcą Noxus. Mimo że podczas wojen z Ionią doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, zarówno fizycznym – jego lewa ręka została odcięta – jak i psychicznym, udało mu się przejąć władzę nad imperium dzięki bezwzględnej determinacji… i nowej, demonicznej dłoni. Dziś Swain wydaje rozkazy z pierwszej linii, maszerując naprzeciw nadchodzącej ciemności, którą tylko on może zobaczyć w krótkich, pourywanych wizjach zbieranych przez mroczne kruki z ciał poległych wokół niego.

Swain urodził się w arystokratycznej rodzinie i już jako dziecko wiedział, że będzie miał wiele przywilejów. Cenił swój naród bardziej niż własną rodzinę (zabił swoich rodziców, gdy ci okazali się spiskowcami). Jego historia jest rozbudowana i trudno ją streścić, więc wszyscy zainteresowani powinni zagłębić się w nią samodzielnie. Ostatecznie po wielu wzlotach i upadkach Swainowi udało się przejąć władzę nad Noxus w jedną noc.

Jericho nie jest zwykłym człowiekiem, jego ciało zostało wzmocnione przez demona, przez co był jeszcze bardziej zdeterminowany, by realizować swoje cele i idee.

ZOBACZ – Pentakill Varus, Kayn, Aatrox i Rhaast? Pomysł gracza na nowych członków zespołu z League of Legends

Ionia – Karma

Ionia to kraina naturalnej magii, harmonii i duchowej równowagi. Mieszkańcy cenią sobie nienaruszone piękno i równowagę. Ionia chciała stać się odizolowana i neutralna względem wszelkich wojen, jednak jej spokój naruszył najazd wrogich wojsk z Noxus.
Ionia jest ojczyzną m.in. takich bohaterów jak Irelia, Lee Sin, Master Yi, Udyr czy Karma.

Żaden śmiertelnik nie obrazuje duchowych tradycji Ionii tak jak Karma. To uosobienie starożytnej duszy. Niezliczone razy powracała do życia, niosąc wszystkie zebrane wspomnienia w każde z nich, obdarzona mocą, którą jedynie nieliczni są zdolni pojąć.

Karma jest wcieleniem prastarej ioniańskiej duszy, która służy jako duchowy przewodnik każdemu z pokoleń jej ludu. Bohaterka robi co w jej mocy, by właściwie pokierować mieszkańców Ionii, by znów przywrócić pokój i harmonię.

Z racji tego, że Karma łączy w sobie wiele wspomnień z poprzednich wcieleń, bohaterkę nawiedzają przeróżne wizje. Jej prastara dusza jest źródłem ogromnej mądrości zbieranej z wielu minionych epok. Karma wie, jaka jest cena harmonii i równowagi oraz że za każdy zły uczynek czekają konsekwencje.

ZOBACZ – Pyke z League of Legends na początku miał mieć dwie bronie, a jego wygląd był o wiele mroczniejszy

Postacie niezależne – Bard i Kindred

Wśród bohaterów przemierzających Runeterrę znaleźć można takich, którzy nie są powiązani z żadnym konkretnym miejscem czy terenem. Wśród nich znajdują się takie byty jak Bard i Kindred.

Pierwszy z nich – Bard – jest podróżnikiem spoza gwiazd, mityczną istotą, która podróżuje przez wymiary, dlatego jego wiedza i moc jest niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika. Bard ma wiele przydomków, a najwięksi mędrcy od lat próbują poznać jego tajemnice. Bohater jest dobrym bytem, ponieważ chce ochronić wszechświat przed zagładą.

Kindred – to uosobienie śmierci. Dwójka, która jest połączona po wieczność, reprezentuje dwa oblicza przemijania. To oni decydują, kiedy zakończy się czyjeś życie i czy koniec będzie szybki i bezbolesny, czy może brutalny i pozbawiony wszelkiej nadziei. Motyw przemijania i odejścia jest niesamowicie mistyczny i wzbudzający grozę. Kindred kojarzą się z przejściem w nicość i zupełną ciemność. Byt, który decyduje o życiu innych istot, jest zdecydowanie niesamowicie potężny i do dziś nikt nie poznał pełni jego mocy.

„Ci, którzy się nas lękają, dają nam najwięcej mocy”.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends