w

Część graczy Lost Ark straciła możliwość korzystania z czatu, ma to związek z nowymi zabezpieczeniami

Lost Ark

Nowe zabezpieczenia w Lost Ark chroniące przed botami.


W praktycznie każdej grze MMO RPG mającej system handlu między graczami pojawia się mały problem. Mianowicie chodzi o boty spamujące na czacie i reklamujące sprzedaż waluty w grze. Zjawisko jest nasilone, szczególnie w grach darmowych.

W związku z tym, że Lost Ark zalicza się właśnie do tych produkcji, to na czacie spotkać można ogromną ilość kont stworzonych tylko do spamowania reklamą. Teraz częściowo rozwiązano ten problem.

Ograniczenie czatu

Chociaż od premiery Lost Ark minęło dopiero kilka tygodni, to zarówno twórcy, jak i zwykli gracze przekonali się, że produkcja nie będzie wolna od botów. Trudno się temu dziwić, ponieważ możliwość komunikowania się z innymi graczami dostawało się praktycznie od razu po rozpoczęciu przygody aż do teraz.

Teraz postanowiono, że opcja ta będzie dostępna dopiero po wbiciu 30 poziomu. Wprawdzie nie ogranicza to zakładania kont specjalnie pod spam, ale teraz zdejmuje zdecydowanie więcej czasu.

Komentujący to działanie gracze twierdzą, że chociaż faktycznie może być to dobry krok i należy zmniejszyć irytujący spam reklamami, to takie ograniczenie blokuje komunikację nowym graczom. Inni natomiast uważają, że przez pierwsze godziny gry nikt nie potrzebuje globalnego czatu.