w

Gracze narzekają na matchmaking w Lost Ark. Dlaczego system głosowania powinien zostać zmieniony?

Lost Ark

Problemy z głosowaniem o zresetowaniu raida w Lost Ark.


W Lost Ark jedną z podstawowych treści są liczne dungeony. Nie tylko te fabularne i łatwe do wykonania nawet na najtrudniejszym poziomie, ale i te, do których potrzeba pełnej czwórki graczy, ponieważ wymagają o wiele więcej.

W związku z tym, że zazwyczaj gra się je z losowymi osobami, to w drużynie mogą powstać małe problemy. Szczególnie jeżeli chodzi o głosowania o resetowaniu raida

Problemy z głosowaniem

Pomimo tego, że fabuła w Lost Ark zazwyczaj nie wymaga współpracy z innymi graczami, to niektórych elementów rozgrywki nie da się pominąć bez pomocy sojuszników. Dotyczy to głównie raidów, w których 4 osoby mierzą się z falami stworów i konkretnymi bossami.

Problem pojawia się w momencie słabego zgrania. Jeżeli jeden z członków zespołu ucierpi lub też zginie, to zazwyczaj inni, sfrustrowani czekaniem gracze, decydują się na rozpoczęcie głosowania o zresetowaniu raida. Żeby tak się stało, większość sojuszników musi się na to zgodzić i zazwyczaj tak się dzieje. Często również zamiast poczekać, aż walczący jeszcze kolega z drużyny zostanie pokonany.

Tak jak możemy zauważyć na filmie wyżej, do pokonania Vertusa zostało tylko kilka procent HP i zapewne gracz poradziłby sobie z bossem, ale niestety drużyna zdecydowała inaczej. Takie sytuacje nie pasują społeczności, która prosi innych o niepoddawanie i poczekanie do końca walki.