w

Oszuści omijają zabezpieczenie w Lost Ark. Fala niepokojących botów zaczyna być naprawdę irytująca

Lost Ark

W Lost Ark pojawiła się fala nienaturalnie szybkich botów.


Kilka dni temu pisaliśmy o nowym zabezpieczeniu w Lost Ark przeciwko botom spamującym reklamami stron ze sprzedażą waluty w grze. Taka praktyka nie podobała się graczom, a nowe zabezpieczenie miało częściowo zlikwidować problem.

Teraz pojawił się kolejny, bowiem właściciele botów wymyślili nową sztuczkę i konta już wbijają poziom wymagany do pisania na czacie. Robią to z zawrotną prędkością za sprawą tak zwanego “speed hacka”.

Botowane konta

Kilka dni temu deweloperzy Lost Ark postanowili zablokować czat osobom mającym poniżej 30. poziomu. Chociaż wbicie go nie jest czymś skomplikowanym i zajmuje kilkanaście godzin, to znacznie utrudnia działanie botom. Okazało się, że ich twórcy znaleźli na to sposób.

Tym razem problem dotyczy nie tylko spamu na czacie, ale i postaci pomykających po świecie w zadziwiająco szybkim tempie. W tym wypadku nie tylko podbierają one moby potrzebne do wykonania misji, ale i zwyczajnie irytują graczy. Ich działanie pokazał Redditor Theycallmesomething:

Zjawisko popularne jest szczególnie w pierwszych lokalizacjach, gdzie przebywają gracze niskopoziomowi, którym nie do końca się to podoba. Zwłaszcza w sytuacjach, gdzie muszą walczyć z nimi o zasoby na mapie.

Czy deweloperzy coś z tym zrobią? Wyłapanie botów może nie być takie łatwe, jak zablokowanie czatu i zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Warto jest jednak pomóc twórcom i zgłaszać w grze każdy przypadek łamania regulaminu.