w

5 easter eggów z Minecrafta, o których sporo graczy może nie wiedzieć

Oto pięć ciekawostek ukrytych w Minecrafcie.


Minecraft to niesamowicie rozbudowana gra, przez co społeczność wciąż doszukuje się nowych ciekawostek o tym tytule. Jedni obrali za cel odnalezienie seedów, w których pojawiają się lokacje ze znanych screenów, filmów czy nawet creepy past.

Są i tacy, którzy testują działania różnych itemów czy obalają utarte przez lata mity​ (5 popularnych mitów Minecrafta, w które kiedyś wierzyli bądź wierzą gracze​). W grze znajdują się także poukrywane niespodzianki – easter eggi, o których sporo graczy może nie wiedzieć.

Najciekawsze easter eggi z Minecrafta

Owca zmieniająca kolory

W Minecrafcie owce hoduje się głównie z jednego powodu – do pozyskiwania wełny. Zwierzęta te występują dziko w naturalnych barwach, takich jak biel, brąz czy czerń, a naprawdę rzadko można trafić również na różową owcę. W większości przypadków nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ gracz może je przefarbować według własnych upodobań.

Nie każdy jednak wie, że jest sposób na stworzenie owcy, która sama zmienia kolory. Jeśli da się wspomnianemu zwierzakowi plakietkę z imieniem “jeb_”, zacznie on zmieniać kolory.

Taka owca zdecydowanie wyróżnia się na tle stada i może być ciekawym urozmaiceniem zwierząt na farmie.

Skrzynie zmieniające teksturę w okresie świątecznym

W każde Boże Narodzenie (od 24 do 26 grudnia) wszystkie skrzynie zostaną zamienione na prezenty świąteczne. Ten ciekawy dodatek pozwala graczom wczuć się w świąteczny klimat. A jak wiadomo, wiele osób lubi spędzać święta w kwadratowym świecie wraz z gronem swoich przyjaciół.

Tak bawiono się pod koniec 2020 roku – Jak społeczność Minecrafta obchodzi święta? Liczne choinki budowane przez graczy. Ponadto w menu głównym pojawi się tekst związany ze świętami – .Merry X-mas!.

ZOBACZ – Wszystko, co warto wiedzieć o podwodnej świątyni w Minecrafcie

Aktualizacja “Trendy Update”

Twórcy mają w zwyczaju na prima aprilis wydawać dziwaczne aktualizacje gry. W 2016 roku był to Update 1.RV-Pre1, w którym projektanci gwarantowali dodanie do gry przeróżnych przedmiotów związanych z nowoczesną technologią.

W zeszłym roku gracze mieli okazję przetestować snapshot 20w14∞, który przenosił rozgrywkę na zupełnie inny poziom (Snapshot na Prima Aprilis w Minecraft żartem, którego nikt się nie spodziewał).

Minecraft 64 “PCX”

Kolejnym zabawnym easter eggiem były nowe tekstury wydane przez twórców na wersję Java 1.12.x od snapshota 17w43a do 18w11a. Nowe tekstury używały 8 bitowej palety barw, co przekładało się na drastyczną redukcję detali.

Nie da się ukryć, że taka zmiana wygląda niesamowicie klimatycznie, szczególnie dla osób, które lubią klimaty retro.

ZOBACZ – 5 ciekawych seedów z Minecrafta, w których gracze znaleźli coś nietypowego

Język gry – LOLCAT

Czym jest LOLCAT? Większość graczy jest świadoma tego, że Minecraft pozwala na zmianę języja, jednak nie ma pojęcia, że w można zmienić go na taki, który jest stworzony dla żartu.

Jednym z nich jest LOLCAT, który mimo używania języka angielskiego, kompletnie zmienia nazwy bloków, innych przedmiotów.

Innymi językami, które mogą zostać uznane za żart, są:

  • Mowa piratów – język angielski nawiązujący do mowy piratów.
  • Angielski Szekspira – język angielski, który jest pisany w charakterystyczny dla dzieł Szekspira sposób.
  • Anglish – rodzaj puryzmu w obrębie języka angielskiego, którego zwolennicy dążą do usunięcia z tego języka słów pochodzenia niegermańskiego.
  • ɥsᴉlƃuƎ – język angielski dosłownie wywrócony do góry nogami.