w

Co pojawiło się w Minecrafcie w prima aprilisowej aktualizacji? Nowości wydane z okazji 1 kwietnia

Reklama

Co ciekawego można znaleźć w prima aprilisowej aktualizacji Minecrafta?

Reklama


1 kwietnia to dzień, w którym robienie sobie żartów jest na porządku dziennym i zauważalne jest to również w branży gier komputerowych. Twórcy Minecrafta mają w zwyczaju tworzyć specjalną aktualizację, w której dodawane są rzeczy śmieszne, czy wręcz absurdalne, jak na przykład portale do innych wymiarów, z których każdy był unikatowy (Snapshot na Prima Aprilis w Minecraft żartem, którego nikt się nie spodziewał). Czym tym razem fanów postanowił zaskoczyć Mojang?

The Vote Update

W oficjalnych mediach społecznościowych Minecrafta pojawiła się informacja na temat specyficznej aktualizacji The Vote Update. Twórcy sandboxa prześmiewczo podeszli do tematu corocznych głosowań, które stały się już tradycją i wynieśli go na kolejny poziom, sprawiając, że głosowanie może dotknąć wszystkiego.

Od momentu rozpoczęcia gry znajdziesz się w świecie niekończącego się głosowania, gdzie wyniki zasadniczo zmieniają prawa Minecrafta. Jak mogliście zauważyć na filmie, stworzyliśmy drobny wybór nowości podlegających głosowaniu, które obejmują wszystko i nic: beelloony, tryb francuski, tryb zombie, transformację królika, wybuchające tłoki, nawiedzony świat – i wiele, wiele więcej.

W filmie zapowiadającym narrator ujawnił, że deweloperzy pracowali nad tym snapshotem od początku 2017 roku. Po stworzeniu świata w tej migawce gracze dołączają do niekończącego się głosowania. Fani mogą odpowiadać na nie za pośrednictwem GUI, do którego można uzyskać dostęp po naciśnięciu V.

Nowe bloki i przedmioty

 • Ser: Może być znaleziony w księżycowym wymiarze
 • Butelka stwora: Pozwala graczom oraz mobom morphować
 • Mikstura zmniejszania: Zmniejsza rozmiar obiektu
 • Potion zwiększania: Zwiększa rozmiar obiektu
 • Bloki powietrza: Może być odblokowany poprzez głosowanie. Po odblokowaniu można stworzyć go przy użyciu czterech pustych szklanych butelek i może zostać użyte na krowie, aby zrobić z niej balonową krowę lub odnowić powietrze na księżycu.
 • Spakowane powietrze: Może zostać stworzone poprzez połączenie 9 bloków powietrza, aby zregenerować oddech gracza, kiedy stoi w bloku spakowanego powietrza. Może być postawione na księżycu lub zamkniętych pokojach.
 • Miedziany zlew: Trzeba odblokować go poprzez głosowanie, a następnie może zostać stworzony poprzez połączenie 7 bloków miedzi. Gracze mogą użyć go jak zwyczajnego kotła, ale nie przechowuje on lawy i sypkiego śniegu.
 • Miedziane spleje: Generuje się na księżycu jako część bazy w tym wymiarze.
 • Inny portal: Trzeba odblokować je poprzez głosowanie. Mogą zostać postawione również bezpośrednio komendą /setblock.
 • Blok kilofa: Jest odblokowywany poprzez głosowanie i może zostać zcraftowany.
 • Blok umieszczania: Można go stworzyć, aby umieszczać bloki przed nim.
 • Butelka pustki: Odblokowywana przez głosowanie i może zostać użyda do zdobycia butelki obiektu.
 • La Baguette: Bagietka, którą można zjeść, ale również wykorzystać jako broń.
 • Rubin: Dodany ponownie po 10 latach może zostać odblokowany poprzez głosowanie. Po aktywowaniu zastępuje emeraldy.

Moby

Dodano nową odmianę krów zwanych krowami księżycowymi, które można znaleźć w wymiarze księżycowym. Ten mob chodzi tyłem i po śmierci upuszcza szklane butelki, kości i ser.

Reklama

Butelki obiektu pozwalają graczom na przechowywanie mobów w butelce. Gracze mogą morfować w przechowywanego moba poprzez wypicie zawartości butelki. Efekty tego przedmiotu mogą być odwrócone za pomocą butelki pustki.

Dodano również moba o nazwie Ray Tracing, który może zespawnować się po głosowaniu. Jest to humanoidalny mob, który zwiedza świat i wysyła losowe wiadomości w oknie chatu.

Wymiar księżyca

Dodano zupełnie nowy wymiar, do którego można uzyskać dostęp poprzez głosowanie na propozycje zwiększające rozmiar księżyca. Trzykrotne głosowanie na tę propozycję zwiększy rozmiar księżyca do tego stopnia, że jego siły grawitacyjne zaczną ściągać jednostki z Ziemi.

Ostatecznie gracz trafi do wymiaru księżycowego, gdzie podłoże jest wykonane z nowego bloku sera, krowy księżycowe składają ikrę, a łaziki księżycowe i bazy generują. Grawitacja tutaj, jak można było się spodziewać, jest niższa, dlatego gracze mogą skakać wyżej niż zwykle i nie otrzymują obrażeń od upadku.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft