w

Kolejny pokaz kreatywności w Minecraft – odkurzacz Roomba, na którym…

Reklama

Jeden z graczy Minecrafta stworzył działający odkurzacz. Ale to nie sam sprzęt zebrał największe zainteresowanie.


Fani Minecrafta wpadają czasami na naprawdę szalone pomysły, po czym udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. W przeszłości pojawiło się wiele niesamowitych projektów, które robiły ogromne wrażenie (np. Gracz Minecrafta skomponował utwór za pomocą note blocków. Jak wyszło?).

Tym razem jeden z graczy stworzył coś, co może i nie jest szczególnie przydatne, ale na pewno wygląda dość zabawnie. Efekt jest jeszcze lepszy przez to, że autor dodał do pomysłu zwierzaka, którego internet uwielbia – kota.

Roomba w Minecrafcie

Reklama

Robot odkurzający Roomba od dawna jest bohaterem wielu memów w internecie. Ludzie dekorują go na różne sposoby, by wyglądał ciekawie lub skrajnie absurdalnie. Nie brakuje też filmików, na których widać zwierzęta domowe, które usiadły na odkurzaczu i poruszają się na nim niczym na futurystycznym środku transportu.

Jeden z użytkowników Reddita – bit_p1x3L4ted – wpadł na pomysł stworzenia robota odkurzającego w sześciennym świecie, który będzie faktycznie działał – zareaguje na rozrzucane dookoła bloki dirtu i po chwili je pochłonie.

Już na tym etapie pomysł brzmi dość ciekawie. Autor poszedł jednak o krok dalej i nieco zmemował swoje dzieło, sadzając na odkurzaczu kota. Oto efekt:

Video

Tak prosty i nawet lekko głupkowaty filmik wywołał uśmiech na twarzy wielu graczy. Jeden z komentujących napisał:

To może być najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem na tym subreddicie.

Sporo osób przyznało szczerze, że odkurzacz wciągający dirt jest tak naprawdę bezużyteczny, ale całość wygląda zabawnie, więc chętnie dodaliby taki gadżet w swoim sześciennym domu. Niektórzy zaznaczyli, że zrobiliby to głównie po to, by oglądać jeżdżącego na nim kota.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft