w

Pomysł na ciekawą windę w Minecraft. Wystarczy użyć te konkretne bloki

Reklama

Jeden z graczy pochwalił się społeczności pomysłem na ciekawy wygląd windy.

Reklama

Jako że budowle w sześciennym świecie nierzadko są dość wysokie, gracze musza się po nich jakoś przemieszczać. Jedni decydują się na zbudowanie schodów, które często są naprawdę widowiskowe i ozdabiane różnymi rodzajami drewna lub roślinnością. Inni po prostu korzystają z drabinki, choć ten sposób może wydawać się zbyt banalny.

Szybkim rozwiązaniem jest także wodna winda, którą na pewno zna każdy gracz Minecrafta. Jednak nie każdemu odpowiada jej prosty wygląd. Z pomocą przychodzą osoby, które przerabiają ten koncept, by wyglądał znacznie ciekawiej i po prostu „cieszył oko”.

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się projektem windy, która zapada w pamięć. To rozwiązanie można z powodzeniem wykorzystać w swoich konstrukcjach.

Pomysł na wodną windę w Minecraft

Jeden z graczy na Reddicie Minecrafta – Wibiz9000 – pokazał społeczności swoją nową konstrukcje, które jest winda wykorzystująca wodę, Soul Sand, Dispensery oraz łódkę.

Zrobiłem tę małą windę. Jest bardzo niszowa, ale myślę, że fajna. Naturalnie można ją rozbudowywać w nieskończoność.

Działanie konstrukcji można zobaczyć na krótkim filmiki, który został dołączony do wiadomości na Reddicie:

Video

Niewielka winda wykorzystuje mechanikę wody i Soul Sandu, który sprawia, że woda zaczyna wypychać gracza oraz to, co się w niej znajdzie, do góry.

Gracz w przygotowanym rogu przy pomocy dispenserów rozlewa źródełka wody, które tworzą windę – platformą natomiast jest łódka, która dzięki wodnej windzie szybko przemieszcza się zarówno do góry jak i na dół (zależnie od wykorzystanego na dole bloku).

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft