w

Narzekacie na swój sprzęt, grając w Minecrafta? Tak wygląda korzystanie z monitora, który ma 40 lat

Jak wyglądałby Minecraft, gdyby powstał 40 lat temu? Rozgrywka na tak starym monitorze pozwala to sobie wyobrazić.


Jakiś czas temu można było przeczytać artykuł o specjalnie przygotowanych przez jednego z graczy shaderach, które sprawiały, że rozgrywka wyglądała tak, jakby grało się na jednej ze starych przenośnych konsol Nintendo – Gameboyu Classicu (Shadery, które zmieniają Minecrafta w grę na Gameboya. Jak wygląda sześcienny świat?). Urządzenie charakteryzowało się zielonym ekranem, na którym jedynym wyróżniającym się kolorem był czarny.

Teraz opisany wyżej koncept został przeniesiony o poziom wyżej, ponieważ inny gracz postanowił zagrać na monitorze znacznie starszym od samej gry czy komputerów, które są znane ich dzisiejszym użytkownikom. Jak wyglądało takie doświadczenie?

Retro Minecraft na starym monitorze

Użytkownik o nicku BTM_6502 podzielił się ze społecznością Minecrafta kilkoma zdjęciami, na których pokazał, jak wygląda granie w grę na monitorze starszym od zdecydowanej większości graczy.

Zagrałem w Minecrafta na zielonym monitorze monochromatycznym z lat 80-tych. Rozgrywka była zaskakująco grywalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że monitor jest z roku 1986 i jest starszy ode mnie.

Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie i wbrew pozorom granie w ten sposób nie byłoby czymś aż tak trudnym, jak mogłoby się wydawać. Komentujący żartują, że tak pewnie wygląda gra w goglach, które pozwalają widzieć w ciemności.

Innym skojarzyło się to z tym, jak Creeper widzi sześcienny świat. W starszych wersjach gry można było wcielić się w moba, aby zobaczyć otoczenie z jego perspektywy. W momencie wprowadzenia tej możliwości okazało się, że Creeper widzi wszystko przez zielony filtr, u pająka widok został dostosowany do tego, ile par oczu posiada, a u Endermana kolory są odwrócone (Jak widzą Was moby Minecrafta? Mało kto wie, jak to świat wygląda z ich perspektywy).

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft