w

Niesamowita trasa zbudowana z lodu, po której można przejechać się łódką w Minecrafcie

Mody sprawiają, że lodowy tor jednego z graczy zyskuje nowe możliwości.


To, że łódka potrafi osiągnąć naprawdę imponujące prędkości na lodzie, zostało odkryte już jakiś czas temu. Niektórzy gracze wykorzystali tę informację do stworzenia autostrad, które pozwalały z niesamowitym tempie pokonać dłuższą odległość, a inni postanowili jeszcze inaczej wykorzystać potencjał nowego środka transportu, budując tory, na których można było się ścigać.

Tym razem jeden z użytkowników stworzył tor, który zasługuje na wyróżnienie. Samo dojechanie na metę może zostać uznane za sukces, a spektakularne widoki oraz wykorzystane mechaniki sprawiają, że nawet oglądanie klipu, który przedstawia przejazd, jest niezmiernie satysfakcjonujące.

Świetny tor z lodu

Użytkownik o nicku RimeSpark podzielił się krótkim filmikiem, który przedstawia przejazd przez zbudowany przez niego tor z lodu, po którym można ślizgać się łódką. Nie jest on jednak zwyczajny, ponieważ dojechanie do mety nie należy do najprostszych zadań – ścieżka jest wąska i nie ma tutaj na przykład barierek. W połączeniu z rozwijaną prędkością nietrudno o wypadnięcie poza tor.

Można zauważyć, że gracz jest w stanie między innymi podjechać pod górkę stworzoną z bloków, czy zachować prędkość podczas skoku. Niestety jest to możliwe wyłącznie dzięki modyfikacji, choć jak zwrócił uwagę jeden z komentujących użytkowników w aktualizacji, która została wydana z okazji prima aprilis (Co pojawiło się w Minecrafcie w prima aprilisowej aktualizacji? Nowości wydane z okazji 1 kwietnia) łódka była w stanie się wspinać.

Fani Minecrafta nie przestają zaskakiwać swoją kreatywnością, a zasługą są między innymi wydawane przez Mojang aktualizacje, które sprawiają, że fani gry ciągle znajdują coś, co pozwala cieszyć im się rozgrywką.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft