w

Niesamowita trasa zbudowana z lodu, po której można przejechać się łódką w Minecrafcie

Reklama

Mody sprawiają, że lodowy tor jednego z graczy zyskuje nowe możliwości.

Reklama


To, że łódka potrafi osiągnąć naprawdę imponujące prędkości na lodzie, zostało odkryte już jakiś czas temu. Niektórzy gracze wykorzystali tę informację do stworzenia autostrad, które pozwalały z niesamowitym tempie pokonać dłuższą odległość, a inni postanowili jeszcze inaczej wykorzystać potencjał nowego środka transportu, budując tory, na których można było się ścigać.

Tym razem jeden z użytkowników stworzył tor, który zasługuje na wyróżnienie. Samo dojechanie na metę może zostać uznane za sukces, a spektakularne widoki oraz wykorzystane mechaniki sprawiają, że nawet oglądanie klipu, który przedstawia przejazd, jest niezmiernie satysfakcjonujące.

Świetny tor z lodu

Użytkownik o nicku RimeSpark podzielił się krótkim filmikiem, który przedstawia przejazd przez zbudowany przez niego tor z lodu, po którym można ślizgać się łódką. Nie jest on jednak zwyczajny, ponieważ dojechanie do mety nie należy do najprostszych zadań – ścieżka jest wąska i nie ma tutaj na przykład barierek. W połączeniu z rozwijaną prędkością nietrudno o wypadnięcie poza tor.

Video

Można zauważyć, że gracz jest w stanie między innymi podjechać pod górkę stworzoną z bloków, czy zachować prędkość podczas skoku. Niestety jest to możliwe wyłącznie dzięki modyfikacji, choć jak zwrócił uwagę jeden z komentujących użytkowników w aktualizacji, która została wydana z okazji prima aprilis (Co pojawiło się w Minecrafcie w prima aprilisowej aktualizacji? Nowości wydane z okazji 1 kwietnia) łódka była w stanie się wspinać.

Fani Minecrafta nie przestają zaskakiwać swoją kreatywnością, a zasługą są między innymi wydawane przez Mojang aktualizacje, które sprawiają, że fani gry ciągle znajdują coś, co pozwala cieszyć im się rozgrywką.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft