w

Stworzenie tego w Minecraft zajęło ponad rok. Czy efekt był warty takiej ilości pracy?

Gracz pochwalił się odtworzeniem pewnego utworu w sześciennym świecie. Wymagało to ogromu pracy.


Duże projekty zazwyczaj nie powstają w kilka dni. Czasem fani Minecrafta, którzy zaplanują coś widowiskowego, muszą nad tym siedzieć wiele tygodni, a nawet miesięcy. Autor dzisiejszego projektu spędził nad swoim pomysłem jeszcze więcej czasu. Jak sam przyznaje – zajęło mu to ponad rok. Było warto?

Piosenka na Note Blockach w Minecraft

Jeden z graczy Minecrafta pochwalił się na Reddcie ambitnym projektem, który polegał na odtworzeniu utworu „Free Bird” w sześciennym świecie. Autor użył Note Blocków, co nie jest w tym przypadku zaskoczeniem. Wrażenie robi rozmiar projektu i to, ile czasu trzeba było poświęcić, by go dokończyć.

Twórca – LegalEmployment1676 – odpowiedział na pytania społeczności. Z jego wypowiedzi dowiedzieć się można, że cały projekt zajął mu około rok i 2 miesiące. Zaczął go we wrześniu 2022 roku i skończył w listopadzie 2023.

Spędzałem nad tym średnio cztery godziny dziennie. 

Autor przyznał, że niektórzy mówili mu, że realizacja projektu w taki sposób, jaki sobie zaplanował, nie jest możliwa. On jednak postanowił udowodnić, że da się to zrobić bez użycia dodatkowych programów.

Jedyne, czego użyłem do realizacji projektu, jest sama gra Minecraft. 

Twórca zaznaczył także, że nagrywał utwór w formie kilku klipów, które następnie zmontował w jedno nagranie. Odtworzenie wszystkiego za jednym razem nie było możliwe, ponieważ jak napisał – powodowało to pewne glitche w dźwięku.

Video

To pokazuje po raz kolejny, że gracze Minecrafta są niesamowicie kreatywni, ale też uparci, jeśli chodzi o dążenie do celu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft