w

Tak mogłyby wyglądać różne drabiny w Minecraft. Gracze chcieliby, by rodzaj użytego drewna miał znaczenie

Jeden z fanów pokazał ciekawe projekty drabin. Społeczność gry jest zachwycona.


Sporo drewnianych elementów świata Minecraft różni się od siebie w zależności od tego, z jakiego drewna są wykonane. Kojarzy to zapewne każdy, kto choć raz wytwarzał drzwi, trapdoory czy tabliczki. Czasem zmienia się jedynie kolor przedmiotu, ale bywa, że cały jego design jest zupełnie różny (ponownie świetnym przykładem są trapdoory i drzwi).

Takie zmiany graficzne przydają się, gdy gracz chce utrzymać swój dom w danym klimacie, np. do większości przepisów wybierać wiśniowe lub tropikalne deski.

Niestety nie każdy element ma swoje odmiany, co nieco smuci społeczność gry. Fani uważają, że zaprojektowanie różnych wersji kolorystycznych nie powinno być problemem. Niektórzy idą o krok dalej – skoro Mojang tego nie robi, to zrobią to sami.

Pomysł na nowe projekty drabin

Reklama

Jeden z użytkowników Reddita Minecrafta opublikował post, w którym pokazał różne projekty drabin. Od naprawdę prostych, po niesamowicie fikuśne i nietypowe.

Reklama

Post w niecałą dobę zebrał prawie 20 tysięcy pozytywnych reakcji i niecałe 500 komentarzy. Od razu widać, że społeczność sześciennego świata potrzebuje nowych wzorów drabin, ponieważ jest znudzona podstawowym wyglądem, który często nie pasuje do bardziej rozbudowanych wnętrz.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś robi tego typu projekty. W przeszłości pojawiły się podobne pomysły na nowe drabiny z przeróżnych rodzajów drewna. Niektóre z nich doczekały się wydania w formie modów.

Trudno stwierdzić, który projekt jest lepszy, ponieważ wszystko zależy od gustu gracza. Jedno jest pewne – społeczność chciałaby, by w oryginalnej grze (bez modyfikacji) znalazło się więcej rodzajów drabin, nawet jeśli nie tak oryginalnych, to chociaż dopasowanych kolorem pod drewno, z którego powstały.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft