w

Viralowa gra w Minecrafcie, która przypomina te wszystkie muzyczne gierki mobilne

Na czym polega świetna gra rytmiczna, która została stworzona wewnątrz Minecrafta?


Gracze Minecrafta regularnie znajdują sposoby na spędzanie czasu w swojej ulubionej produkcji. Ze względu na to, że jest to gatunek typu sandbox, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni preferują budowanie, inni eksplorację, a jeszcze inni oddadzą się skomplikowanym mechanizmom Redstone i command blockom, które pozwalają na stworzenie czegoś, co niegdyś trudno było sobie wyobrazić.

Za jedną z takich rzeczy z pewnością można uznać stworzoną przez pewnego gracza grę rytmiczną, w którą można zagrać, posiadając wyłącznie Minecrafta i jego zapis gry. Na czym dokładnie polega rozgrywka w jego grze?

Gra rytmiczna zbudowana w Minecraft

Użytkownik o nicku Megalythyx podzielił się krótkim klipem, na którym pokazuje, jak gra w stworzoną przez siebie gierkę, w której jego zadaniem jest klikanie odpowiednich bloków wyznaczanych przez spadające za kolorowym szkłem w rytm muzyki wagoniki.

 

Zrobiłem to już jakiś czas temu, ale wcześniej z nikim się tym nie dzieliłem. Ta wersja ma nieograniczoną długość utworu, więc piosenka może być tak długa, jak tylko się zapragnie.

W komentarzach pojawiły się pytania dotyczące powolnie spadających wagoników. W jaki sposób osiągnięto ten efekt? Okazuje się, że w tle znajdują się bloki miodu, które zostały przykryte czarnymi mapami, umieszczonymi w ramkach na przedmioty.

Wielu przyznało również, że gierka świetnie pasowałaby do pokoju w stylu arcade, w której mogłyby znajdować się tego typu maszyny do gier.

Patrząc na Minecrafta sprzed kilku lat, trudno wyobrazić sobie, jak gra może wyglądać w przyszłości. Mimo że jest to stosunkowo prosty projekt, pokazuje jak daleko zaszli gracze w konstruowaniu tego typu budowli. Społeczność dzieliła się już naprawdę zaawansowanymi projektami, jak na przykład ten, który pozwalał na zagranie w Minecrafta wewnątrz sześciennego świata (To musiało w końcu powstać. Jeden z graczy zrobił Minecrafta 3D w Minecrafcie bez modów).

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft