w ,

Streamer Twitcha został zbanowany za… oglądanie emotikony. Kara potrwa tydzień

Streamer Twitcha został zbanowany przez platformę za oglądanie emotikony BetterTTV.


BetterTTV jest rozszerzeniem przeglądarki, które ma poprawiać wrażenia czerpane z korzystania z platformy Twitch. Ponadto dodaje ona parę dodatkowych funkcji oraz nowych emotikonów. Część z nich jest akceptowana przez platformę streamingową, a mowa tutaj oczywiście o MonkaS, KEKW czy Pepega.

Mimo to nie wszystkie emotki są akceptowane przez Twitcha, o czym na własnej skórze przekonał się streamer o nicku alternateAU, który został zbanowany na 7 dni za samo oglądanie jednej z nich.

Jak wygląda emotikona, za którą zbanowany został streamer?

Emotikona, za której oglądanie streamer otrzymał bana na 7 dni, jest w opinii “jednoznacznie seksualna”, czemu oczywiście trudno zaprzeczyć:

Mimo to jest to nadal wyłącznie emotikona, a według społeczności zdecydowanie bardziej szkodliwe mogą być transmisje z wanny lub jacuzzi.

Więc zostałem zbanowany na 7 dni za oglądanie tej emotki, która była na pierwszej stronie BTTV, ale (strumienie w wannie z hydromasażem są dozwolone) w sekcji Just Chatting? Podwójne standardy od Twitcha? Do zobaczenia ziomki za tydzień – napisał poirytowany alternateAU

Oliwy do ognia dolewa fakt, że alternateAU otrzymał bana aż na 7 dni, a wcześniej posiadał czystą historię zakazów na Twitchu. Kara ta wydaje się być zbyt surowa, natomiast społeczność jest poirytowana, że włodarze platformy wprowadzają podwójne standardy dla zwykłych streamerów i osób, które tworzą kontent ze swojej wanny lub jacuzzi.