w

Aktualny stan Pokemon GO okiem graczy. Czy w grze nastąpił przesyt atrakcji?

Jak aktualnie radzi sobie tytuł od Niantic? Co myślą gracze?


Pokemon GO to gra, która powstała w 2016 roku, czyli ponad 4 lata temu. Od momentu premiery tytuł mocno się rozwinął. Do gry trafiło kilka nowych generacji stworków, odbyły się liczne eventy, wprowadzono szereg różnych funkcji, umożliwiono walkę w rajdach ze znajomymi z całego świata i nie tylko.

Dziś pewnie masa graczy nie pamięta czasu, który w Pokemon GO byłby nudny i nie dawał społeczności masy atrakcji. W 2021 roku między eventami trafiało się tylko kilka dni przerwy, by twórcy znów bombardowali swoich fanów nowościami.

Niektórzy twierdzą ze natłok wydarzeń powoduje pewne zmęczenie wśród społeczności i gracze potrzebują chwili na złapanie oddechu.

Aktualny stan Pokemon GO

Nie skończył się jeszcze marzec, a w Pokemon GO od początku roku odbył się już szereg eventów. Przypomnijmy, że głównie były to:

 • Charge Up
 • Beldum Incense Day
 • Kanto Tour
 • Fletchling Community Day
 • event Searching for Legends
 • Sneasel Research Day
 • event karnawałowy
 • Roselia Community Day
 • event Team GO Rocket
 • Chiński Nowy Rok
 • event walentynkowy

Dodatkowo oczywiście pojawiły się mniejsze wydarzenia, takie jak raid hour w każdą środę czy spotlight hour w każdy wtorek.

ZOBACZ – Program poleceń w Pokemon GO trafił do testerów. Jak wyglądają nagrody?

Lata 2020 i 2021 były dla Pokemon GO niesamowicie interesujące. Działo się tak głównie przez nietypową sytuację na świecie i przymusowy pobyt w domach. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, a Niantic musiało szybko zareagować, by gracze nie odeszli od tytułu, co spowodowałoby znaczące straty.

Twórcy nieustannie dostosowywali się do sytuacji i dawali społeczności coraz więcej atrakcji, by ta mogła dobrze bawić się bez wychodzenia z domu.

Początkowo było to coś ciekawego i wielu graczy cieszyło się, że może brać udział w eventach, siedząc wygodnie w fotelu. Z czasem jednak nadmiar wydarzeń stawał się nieco nużący. Gracze poczuli zmęczenie.

ZOBACZ – Zmiany z Candy XL w Pokemon GO weszły w życie. Co trzeba o tym wiedzieć?

Jeden z fanów napisał:

Byłem nieskończenie wdzięczny, że mam coś takiego jak Pokemon GO w swoim życiu. Wiem, że to dużo powiedziane i dla niektórych stwierdzenie, że jestem wdzięczny grze brzmi po prostu głupio, jednak w czasach, gdy sytuacja na świecie się komplikowała, było miło mieć coś, co jest znajome i nostalgiczne. Przerobienie tytułu polegającego na wychodzeniu z domu było trudne, ale uważam, że Niantic wybrnęło z sytuacji, a ich gra umiliła mi wiele godzin.

Nie obyło się oczywiście bez różnych problemów. W grze pojawiły się różne błędy czy problemy z serwerami. Niektórzy uważali także, że nie wszystkie wydarzenia były przemyślane, a nagrody nie zawsze zachęcały do aktywnej gry. W przypadku niektórych eventów zdarzały się także komentarze o tym, że Niantic jest zbyt chciwe.

Przez natłok wydarzeń w grze nadążenie za tym wszystkim stało się niemożliwe. Część graczy nie da rady wykonać połowy zadań z aktualnego wydarzenia, a na horyzoncie już widać kolejne.

Wieloletni fani serii uznawali także niejednokrotnie, że nadmiar źródeł, z których można zdobyć shiny Pokemona, sprawia, że sam motyw tego typu stworków stracił sens – Gracze Pokemon GO uważają, że shiny wersje straciły sens.

Warto wspomnieć, że coraz częściej pojawiają się zadania lub wydarzenia, które gwarantują niektóre shiny Pokemony. Było tak m.in. w przypadku shiny Celebiego.

Gracze zauważają, że dawniej największym problemem w Pokemon GO było przegapienie eventu, ponieważ na kolejny trzeba było poczekać jakiś czas. Dziś bolączką społeczności jest nadmiar wydarzeń, przez co nie mogą nadążyć z ilością nowości w grze. Odpuszczenie grania na kilka dni sprawia, że każdego omija naprawdę sporo.

Aktualnie w internecie można zauważyć opinie, że przez nadmiar treści fani decydują się na świadome omijanie niektórych wydarzeń. Dlaczego? Ponieważ korzystanie z każdego z nich powoduje zmęczenie i wypalenie. Granie z domu nie jest już tak ekscytujące i każdy przyzwyczaił się do nowej sytuacji, a same eventy nie są na tyle wyjątkowe, by poświęcać im każdą wolną chwilę.

Czy Niantic powinno zwolnić? Według niektórych tak. Inni uważają, że rozwiązaniem jest wprowadzenie bardziej różnorodnych wydarzeń.

Póki co nie wiadomo, jak wiele nowości pojawi się w kwietniu. Wiadomo za to, że twórcy pracują nad kilkoma nowościami, w tym m.in. nad systemem poleceń czy nad świętowaniem 5 rocznicy gry – Współpraca pomiędzy Pokemon GO i Pokemon Trading Card Game z okazji rocznicy obu gier.