w

Co warto wiedzieć o Dedenne, najnowszym Pokemonie w Pokemon GO?

Wraz z nowym wydarzeniem w grze zadebiutował kolejny stworek – Dedenne. Co o nim wiadomo?


O debiucie kolejnego Pokemona mówiło się już jakiś czas temu. Twórcy jeszcze w październiku zapowiedzieli eventy, które pojawią się w listopadzie. Wśród nich znalazł się Festival of Lights, wydarzenie przy okazji którego zadebiutował kolejny ciekawy stworek. Wiele osób być może go nie kojarzy lub zna go jako “kopię Pikachu”. Co warto wiedzieć o Dedenne? Czym się wyróżnia?

Dedenne w Pokemon GO

Dedenne jest stworkiem typu elektrycznego i fairy. Został wprowadzony w generacji VI. Pochodzi z regionu Kalos. Nie wiadomo czy ewoluuje w lub z innego Pokemona.

Wielu fanom serii kojarzy się z Pikachu lub jego ewolucją – Raichu. Oba stworki nazywane są często “mysimi Pokemonami”, choć Dedenne znacznie bardziej przypomina chomika lub myszoskoczka. Ma dość pulchne pomarańczowe ciało, ciemne uszy i ogon oraz charakterystyczne wąsy. Górne wąsy Dedenne służą jako anteny, które mogą wysyłać i odbierać fale elektryczne. Stworek komunikuje się w ten sposób z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Z racji swoich typów Dedenne jest podatny na ataki typu poison i ground (160%) oraz odporny na ataki typu fighting, flying, bug, electric, dark (63%) i dragon (39%).

Najlepsze zestawienie ataków dla tego Pokemona to Thunder Shock (typ electric) i Play Rough (typ fairy).

Jego podstawowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack – 164
  • Defense – 134
  • Stamina – 167

Maksymalne CP na 40 poziomie wynosi 1 841.

Dedenne zadebiutował w Pokemon GO 5 listopada w ramach wydarzenia Festival of Lights. Stworek otrzymał pakiet tematycznych naklejek oraz inspirowane nim przedmioty kosmetyczne dla postaci graczy – buty, czapki i torebki. Pokemona złapać można zarówno na dziko, jak i w rajdach 1-gwiazdkowych.

Event Festival of Lights potrwa do 14 listopada.