w

Gracze Pokemon GO chcieliby, by ta funkcja nie miała limitów. Czy to dobry pomysł?

Reklama

Temat wymian z lucky friends powrócił. Wielu fanów Pokemon GO narzeka na ograniczenia dystansu przy wymianach z innymi graczami.


Gra od Niantic oferuje różne możliwości, jeśli chodzi o interakcję pomiędzy graczami. Jedną z nich jest oczywiście wymiana stworkami, co umożliwia otrzymanie lucky okazów. Znajomi, do których wysyła się regularnie prezenty, również zyskują pewne bonusy, takie jak tańsze wymiany czy większe obrażenia podczas wspólnych walk w rajdach.

Tutaj pojawia się pewien problem. Wiele osób posiada znajomych z różnych miast, a nawet krajów, więc spotykanie się na żywo nie jest możliwe (lub jest bardzo utrudnione). Jeśli dwójka takich graczy zyska status „lucky friends” nie będzie mogła go wykorzystać, ponieważ Pokemon GO ogranicza wymiany do pewnej odległości. Zdaniem wielu fanów tego typu limity powinny zostać zdjęte.

Brak limitu odległości przy wymianach?

Reklama

Temat limitu odległości podczas wymian powrócił na Reddicie Pokemon GO. Jeden z użytkowników uznał, że tego typu funkcja nie powinna mieć ograniczeń, jeśli dotyczy znajomych ze statusem „lucky friends”.

Po szybkim wzroście popularności wpisu widać, że bardzo wielu graczy ma to samo zdanie. W komentarzach przeczytać można, że dla niejednej osoby limit odległości podczas wymian to największy problem Pokemon GO.

Reklama

Limity odległości przy trade’owaniu to jak dla mnie największy problem tej gry. Możesz walczyć z kimś podczas GO Battle League z dowolnego miejsca na świecie, ale nie możesz wymienić się Pokemonem ze znajomym z innego miasta. 

Nie zabrakło opinii, które poruszały temat aspektu społecznego i tego, że tytuł od Niantic ma zachęcać graczy do wychodzenia z domu. Niektórzy twierdzą, że nieograniczone wymiany nie byłby dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozleniwiłyby społeczność.

Część komentujących nie zgodziła się z tym argumentem, twierdząc, że możliwość walki z dowolnym graczem na świecie czy zdalne rajdy nie sprawiły, że fani Pokemon GO przestali wychodzić z domu. Niejednokrotnie podkreślano, że nielimitowane wymiany byłby jedynie dla znajomych, którzy mają status „lucky friends”, a przecież wbicie go wymaga sporo pracy i czasu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go