w

Gracze Pokemon GO narzekają na zmniejszoną ilość PokeBalli. Niantic zbyt chciwe?

Trenerzy zauważyli, że w ostatnich dniach mają coraz mniej PokeBalli w swoich plecakach. Dlaczego?


W lutym większość graczy przygotowuje się do nadchodzącego Pokemon GO Tour: Kanto (zobacz: Zapowiedź nowego wydarzenia – Pokemon GO Tour: Kanto. Shiny Mew dla każdego?). Event ma odbyć się z okazji 25-lecia serii, wiec można się spodziewać, że do gry trafi naprawdę dużo atrakcji. Nic więc dziwnego, że gracze masowo magazynują najpotrzebniejsze rzeczy, by rozpocząć wydarzenie z przytupem. Warto wspomnieć, że płatny bilet eventu kosztuje ponad 50 złotych, więc masa osób traktuje go bardzo poważnie.

Oszczędzanie niektórych przedmiotów jest szczególnie potrzebne w obecnym czasie, gdzie wiele osób nie może wychodzić regularnie z domu. Nie tylko przez sytuację panującą na świecie, ale także przez fakt, że jest okres zimowy i część osób zwyczajnie musi pozostać w domu przez np. przeziębienie.

Tutaj jak zwykle ratunkiem były prezenty od znajomych. Niestety do czasu. I właśnie na ten problem zwrócono uwagę w ostatnich dniach.

Zbyt mała ilość PokeBalli

W ostatnich dniach powstało wiele wątków na Reddicie, w których można poczytać o frustracji graczy wynikającej ze zmniejszonej ilości PokeBalli z prezentów. Komentarze w tym stylu są bardzo częste:

Dlaczego ta gra nie chce, żebym w nią grał? Brakuje mi PokeBalli konsekwentnie przez trzy dni, a gram w to tak jak zwykle.

Zdecydowanie osłabili drop. Otworzyłem ostatnio mnóstwo prezentów i dostałem tylko kilka PokeBalli.

Wydawać by się mogło, że wprowadzone ostatnio boxy po 1 PokeCoina znacząco pomogą graczom. Niestety ilość otrzymanych itemów nie wystarczyła, ponieważ wiele z nich poszło na wykonywanie wyzwań związanych z walentynkami czy wydarzeniem z okazji Chińskiego Nowego Roku.

Dlaczego Niantic akurat przez Pokemon GO Tour: Kanto zmniejszył ilość otrzymywanych PokeBalli z prezentów od znajomych? Czy to sprytny sposób na większy zarobek, ponieważ sfrustrowani gracze zdecydują się zakupić PokeBalle za realne pieniądze?

ZOBACZ – Dziwny błąd w Pokemon GO sprawia, że bossowie z rajdu znikają po pierwszej próbie złapania ich

Tak naprawdę wcale nie musi to wynikać ze świadomego szkodzenia bazie graczy. Warto zaznaczyć, że w czasie ostatnich wydarzeń wprowadzono bonus, który sprawiał, że z prezentów wypadało więcej owoców. Miało być to fajnym dodatkiem do gry w czasie świętowania walentynek. Niestety efektem ubocznym był fakt, że owoce wyparły PokeBalle z prezentów.

Nie wszyscy gracze narzekają jednak na ten problem. Są i tacy, którym losowość przedmiotów z prezentów bardzo sprzyja i dostają GreatBalle czy UltraBalle regularnie. Niektórzy żartują, że gra wie, czego aktualnie brakuje graczowi i specjalnie mu tego nie daje, by go bardziej zdenerwować.

Pozostaje mieć nadzieje, że każdy, komu brakowało przedmiotów, zdąży nadrobić braki choć w pewnym stopniu i rozpoczęcie Pokemon GO Tour: Kanto przyniesie wiele dobrej zabawy.