w

Gracze Pokemon GO proszą, by Niantic przestało dodawać tego typu zadania w tak mroźnym okresie roku

Społeczność Pokemon GO chciałaby, by twórcy dostosowali zadania z researchu do aktualnej pory roku.


Obecnie na dworze panują mroźne temperatury, co skutecznie zniechęca wielu ludzi do dłuższych spacerów, szczególnie jeśli mowa o chodzeniu z telefonem w dłoni. Trudno się temu dziwić. Gracze Pokemon GO uważają, że w okresie zimowym wykonywanie pewnych zadań w czasie wydarzeń jest zwyczajnie uciążliwe, a u niektórych może skończyć się przeziębieniem.

Post tego typu pojawił się na Reddicie, gdzie fani prosili Niantic o zmianę niektórych zadań w ramach researchu.

Mroźna pogoda a zadania w Pokemon GO

Praktycznie każdy event w Pokemon GO wiąże się z tematycznymi zadaniami, które oferują przeróżne nagrody. Gracze zazwyczaj wykonują je bardzo chętnie, ponieważ w znacznej większości questy polegają na czymś stosunkowo łatwym – przejściu określonej liczby kilometrów, wykluciu jaj, złapaniu pewnych gatunków Pokemonów i tak dalej.

Społeczność na Reddicie w ostatnim czasie skupiła się na tym, że w okresie zimowym, szczególnie tak mroźnym, jak obecnie, twórcy powinni ograniczyć dodawanie zadań polegających na wykluwaniu jajek, ponieważ dłuższe spacery są bardzo nieprzyjemne.

Jeden z fanów wrzucił posta, w którym zaproponował, by Niantic wymieniło zadania związane z jajkami na coś innego.

Przez ostatnie 2 tygodnie temperatura była niższa niż 0 stopni, co oznacza, że nie mogłem na długo wychodzić na zewnątrz. Ale przez ostatnie 2 wydarzenia większość badań terenowych polegała na wykluwaniu jaj.

W szczególności wydarzenia takie, jak Lustrous Odyssey i Dazzling Dream mają wiele zadań związanych właśnie z wykluwaniem jaj.

Gdyby to była jakakolwiek inna pora roku lub odległość wykluwania byłaby mniejsza, nie miałbym nic przeciwko, ale dla wielu osób jest teraz sroga zima. 

Wielu fanów podzielało ból autora wpisu i zauważyło, że chodzenie z jajkami w inkubatorach byłoby trudne również dla nich.

Tam, gdzie mieszkam, zdarzają się temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza. Wykluwanie w takich warunkach jest trudne, o ile w ogóle możliwe. 

Nie wszyscy zgodzili się jednak z powyższymi komentarzami. Niektórzy stwierdzili, że Pokemon GO jest grą globalną, więc Niantic nie powinno przejmować się tym, że w pewnych miejscach panuje zima, ponieważ w tym samym czasie inne regiony mają lato.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go