w

Gracze Pokemon GO są sfrustrowani tym, jak rzadko wykluwają się shiny Pokemony

Społeczność Pokemon GO uważa, że szansa na wyklucie shiny stworka jest zbyt niska.


Shiny wersje Pokemonów od zawsze były czymś, co motywowało wielu graczy. Fani serii lubili na nie polować, ponieważ były czymś wyjątkowym, kolekcjonerskim. Zdobycie błyszczącej odmiany konkretnego stworka zawsze dawało sporo radości.

Coś unikatowego nie może być zbyt powszechne, więc nikogo nie dziwiło, że shiny Pokemony nie trafiają się na każdym kroku. Jednak to, jak rzadko pojawiają się w jajkach, jest według graczy frustrujące.

Shiny Pokemon z jajka

Gracze Pokemon GO są rozczarowani wskaźnikiem wykluwania się shiny Pokemonów z jajek. Szansa na taki okaz wynosi nierzadko poniżej 1%.

Na Reddicie ponownie poruszono ten temat, ponieważ wielu fanów tytułu nie jest zadowolonych z tego, jak trudno zdobyć błyszczącego stworka. O ile nikt nie oczekuje, że będą one popularne, tak wizja wyklucia nawet 1000 jaj bez żadnego shiny jest mocno przytłaczająca.

W poście na Reddicie, którego autorem jest hiebertw07, zostało zadane pytanie o najgorszy współczynnik wykluwania shiny. Z komentarzy można dowiedzieć się, że szansa na błyszczący okaz jest zwyczajnie za niska.

Z 1942 wyklutych jajek otrzymałem cztery shiny. To fajne 0,205%

Inni użytkownicy napisali:

Wyklułem 1565 jajek i tylko 2 Pokemony były shiny. 

Wyklułem shiny Onyxa w styczniu 2022 roku. Od tamtej pory nie dostałem żadnego shiny z jajka. 

Takie wypowiedzi mogą nieźle zasmucić, choć jest też szansa, że autorzy komentarzy mieli po prostu wyjątkowego pecha. Zawsze trafia się też ktoś, kto uważa, że zdobył już kilkanaście shiny, a nawet niespecjalnie się starał.

Nie zmienia to faktu, że zdobycie niektórych gatunków w błyszczącej wersji jest bardzo trudne i pracochłonne. Dla niektórych fakt, że jest to zupełnie losowe, mocno zniechęca, ponieważ jest szansa, że dostanie upragnionego shiny zajmie kilka lat.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go