w

Czego fani Pokemon GO zazdroszczą graczom z Polski?

Zagraniczni fani gry od Niantic nie mogą uwierzyć w to, jak wyglądają PokeStopy w Polsce.


Gracze Pokemon Go, zwłaszcza ci z obszarów wiejskich, chcieliby, aby Niantic ułatwiło im grę, dodając więcej PokeStopów w ich okolicy. Problem z aktywnościami w małych miasteczkach i wsiach pojawia się praktycznie od premiery tytułu i regularnie wraca w formie dyskusji m.in. na Reddicie.

Ostatnio fani poruszyli ten temat ponownie wyrażając zdziwienie, że istnieją miejsca, gdzie PokeStopy są praktycznie obok siebie w niewyobrażalnych ilościach. Co ciekawe – screen z nimi, który wywołał poruszenie, pochodzi z Polski, a dokładniej z Gdańska.

PokeStopy z Gdańska

Nie od dziś wiadomo, że granie w wielkim mieście zupełnie różni się od tego, jak wygląda to na wsi lub w małej miejscowości. To, że aktywności w dużych metropoliach jest więcej (jak i można spotkać tam więcej graczy) nikogo nie dziwi, jednak zobaczenie natłoku PokeStopów na małym obszarze może wywołać niezły szok.

Gracze przyzwyczajeni do tego, że w ich miastach PokeStop czy Gym pojawia się co kilka ulic, byli w szoku po tym, jak pewien fan z Polski opublikował to, jak sprawa wygląda w Gdańsku.

8 września jeden z użytkowników Reddita wrzucił screena i zastanawiał się „dlaczego na tym obszarze pojawiły się tylko 3 Pokemony?”. Z opisu nie brzmi to wyjątkowo, ale gdy zobaczy się wspomniany zrzut ekranu, łatwo zrozumieć, dlaczego wywołał aż takie poruszenie.

Jak łatwo się domyślić, komentujący gracze nie odpowiedzieli na pytanie we wpisie, ale skupili się na tym, ile PokeStopów jest wokół autora wpisu.

Jakim cudem te PokeStopy są tak blisko siebie?

Wow, a ja u siebie walczę o to, by mieć choć jednego w okolicy.

Dlaczego każdy atom w Polsce musi mieć własny PokeStop?

Żartów tego typu było dużo i wydawać się może, że w oczach fanów z innych krajów Polska jest największym skupiskiem aktywności w Pokemon GO. Oczywiście polscy gracze wiedzą, że tak nie jest i w większości mniejszych miejscowości czy wsi również rzadko kiedy spotyka się Gym czy PokeStopy.

Sytuacja z Gdańska jest tutaj wyjątkowa i można śmiało powiedzieć, że pod tym względem to miasto z województwa pomorskiego może równać się z wielkimi metropoliami z innych krajów.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go