w

Gracze Pokemon GO uważają, że w grze powinien być przycisk odbioru XPa za poziom przyjaźni

Społeczność uważa, że w grze powinno dać się odbierać XP przyjaźni wtedy, kiedy ma się ochotę.


W Pokemon GO od lat występuje system przyjaźni, który jest rozwijany z roku na rok. Aktualnie gracze mogą wymieniać się między sobą Pokemonami, brać razem udział w rajdach (nawet międzynarodowo) czy w walkach o gym oraz wysyłać sobie prezenty z różnymi nagrodami.

System przyjaźni ma wiele zalet. Walka w drużynie z graczem, z którym ma się wbity wysoki poziom przyjaźni, zapewnia dodatkowe bonusy – na przykład w czasie rajdu znajomi zadają więcej obrażeń przeciwnikom.

Wbijanie poziomu przyjaźni jest również bardzo istotne, jeśli chce się posiadać lucky Pokemony. Po osiągnięciu statustu “Best Friends” od czasu do czasu można dostać gwarantowanego lucky trade’a. Jest to idealna okazja na wymianę legendarnymi lub shiny stworkami.

Z systemem przyjaźni jest jednak mały problem. O co chodzi?

Odbieranie XPa na życzenie

Jak już było wspomniane wyżej – system przyjaźni w Pokemon GO ma naprawdę wiele zalet, więc nie ma nic dziwnego w tym, że gracze wciąż szukają nowych znajomych. Wizja prezentów z przedmiotami takimi jak PokeBalle, owoce, Revive’y, Potiony, naklejki czy Stardust oraz bonusy w czasie walk są naprawdę zachęcające.

Jednak to nie jedyny powód, dla którego gracze zapraszają wiele osób do gry. Ważnym aspektem nabijania XPa znajomości są oczywiście poziomy przyjaźni. Te w grze są 4:

  • Good Friend
  • Great Friend
  • Ultra Friend
  • Best Friend

Każdy z nich po wbiciu dodaje na konto gracza określoną liczbę punktów doświadczenia, tym większą, im wyższy poziom przyjaźni. Punkty liczone są w dziesiątkach tysięcy, więc pomagają w łatwy sposób nabijać levele konta.

I tu pojawia się pewien problem. Jako że poziom przyjaźni można nabijać na wiele sposobów – trade’y, wspólne rajdy, wysyłanie prezentów – to czasem trudno ocenić, kiedy dokładnie wbije się dany poziom znajomości. Dlaczego wyznaczenie konkretnej daty miałoby być takie istotne?

Chodzi o Lucky Eggi, które podwajają ilość zdobywanego doświadczenia. O ile przy małej ilości takie podwojenie nie znaczy aż tak wiele, to otrzymanie 200 tysięcy XP zamiast 100 robi znaczną różnicę.

Nie bez powodu wielu graczy celowo nie odbiera prezentów, gdy niewiele brakuje do wbicia ostatniego poziomu przyjaźni. Te osoby czekają na moment, aż odpalą Lucky Egga i nabiją znajomość z wieloma graczami na raz. Jeśli się to uda, mogą zdobyć ogromną ilość doświadczenia w kilkanaście minut.

Społeczność uważa, że takie wyczekiwanie na wbicie XP bywa męczące. Czasem źle wyliczy się potrzebny czas do awansowania na wyższy poziom znajomości i cały plan idzie na marne. Jest to irytujące. Gracze wpadli więc na pomysł, że XP, który zbiera się po wbijaniu levelów znajomości, powinien odkładać się w pewnej puli. Odebrać byłoby go można po kliknięciu odpowiedniego przycisku.

Jeden z graczy napisał:

To, co powinno zostać dodane do Pokemon GO, to przycisk odbioru XPa, który otrzymuje się po wbiciu określonego poziomu przyjaźni. Mam mnóstwo znajomych, którzy mogą otworzyć prezent, który odblokuje poziom Ultra lub Best Friends, ale nie robią tego, ponieważ czekają na odpowiedni moment na użycie Lucky Egga. Gdyby Niantic dodało taki przycisk, gracze mogliby spokojnie odbierać prezenty i nabijać poziom znajomości bez stresu o zmarnowany XP.

Część osób przyznała, że początkowo śledzili, kiedy określony poziom przyjaźni wbije się na ich koncie. Jednak było to na tyle irytujące, że przestali to robić, godząc się na to, że w taki sposób “tracą” sporą ilość punktów doświadczenia.

Byli i tacy, którzy denerwowali się, ponieważ ich znajomi nie otwierali prezentów, które im wysyłali.

Miałem w znajomych faceta, który ponad rok nie otwierał prezentu, który zrobiłby z nas Best Friends. Jak na to patrzyłem, to ciągle myślałem: PO PROSTU GO OTWÓRZ.

Niektórzy tak bardzo stresują się, że stracą wspomniany XP, że zaczęli notować sobie daty, kiedy wbije im się konkretny level znajomości.

Czy Niantic wprowadzi wspomnianą funkcję? Być może. Twórcy cały czas rozwijają swoją grę i z roku na rok ma ona coraz więcej udogodnień.