w

Gracze Pokemon GO wściekli się po tym, jak Niantic ujawniło bohatera kolejnego Community Day

Społeczność nie ukrywa swojego niezadowolenia najnowszym ogłoszeniem z Pokemon GO.


Ledwo co zaczął się maj, a twórcy postanowili zdradzić informację na temat czerwcowego Dnia Społeczności. Jak wiadomo, jest to dość ważne wydarzenie w każdym miesiącu, ponieważ daje okazję na złapanie masy shiny wersji danego Pokemona. Niektórzy gracze przygotowują się do tego dnia dużo wcześniej, zbierają dużo PokeBalli, Pinap Berry czy innych wpomagaczy, które pozwolą sprawnie łapać stworki w dużych ilościach.

Niantic postanowiło ujawnić czerwcowy Community Day znacznie wcześniej niż bywało to w poprzednich miesiącach. I stało się – zaraz po pojawieniu się informacji na ten temat wśród graczy wybuchło niemałe poruszenie. O co chodzi?

Gible Community Day w Pokemon GO

Na oficjalnym Twitterze Pokemon GO pojawiła się informacja, że bohaterem czerwcowego Dnia Społeczności będzie Gible, stworek typu dragon i ground. Pokemon ten jest dość znany i przez wielu uznawany za unikatowy okaz – trudno porównać go do innych bohaterów Community Day, takich jak Weedle, Charmander czy Magikarp, którzy pojawiają się praktycznie na każdym kroku i każdy złapał ich co najmniej kilkadziesiąt.

Gible długo kojarzył się z kolekcjonerskim okazem, szczególnie jeśli ktoś zdobył jego shiny wersję.

Teraz ma się to zmienić. Jak wiadomo – Dzień Społeczności to okazja, podczas której można złapać shiny Pokemony w ogromnych ilościach. Co za tym idzie – praktycznie każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu zdobędzie choć jednego shiny.

ZOBACZ – Spis majowych Field Research w Pokemon GO. Wszystkie nagrody, jakie można otrzymać

Nietrudno się domyślić, że niektórzy po takiej informacji byli dosłownie wściekli.

Nie podoba mi się to. Przez Community Day Gible straci swoją wartość.

Proszę, zostawcie Gible’a w spokoju. Teraz już nie będzie unikatowy.

Takie komentarze można przeczytać czy to na Twitterze czy Reddicie.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy gracze mocno narzekają na wybór bohatera Dnia Społeczności. Wcześniejsze niezadowolenie opisane były w artykule Gracze Pokemon GO uważają, że shiny wersje straciły sens przez Dni Społeczności.

Nie zabrakło także tych, którzy bronili twórców. Jeden z graczy napisał:

WTF, ludzie, co z wami jest nie tak?

> Swablu Communit Day
“Nieee, przecież to takie pospolite. Nuda.”
> Gible Community Day
“Nieee, przecież teraz straci swoją wartość!”

Społeczność Pokemon jest okropna. Nie da się ich zadowolić.

Trzeba przyznać, że Niantic stoi przed nie lada wyzwaniem. W przeszłości gracze wiele razy narzekali na wybór stworków pod Dzień Społeczności, nawet jeśli wybór ten odbywał się na drodze głosowania.