w

Gracze uważają, że złote PokeStopy mogą rozwiązać pewien istotny problem w Pokemon GO

Złote PokeStopy powinny zostać w grze na stałe? Dlaczego tak bardzo podobają się graczom?


Złote PokeStopy pojawiły się w grze po klasycznym listopadowym Community Day, który dotyczył Dratiniego. Wielu graczy zastanawiało się, o co z nimi chodzi i czego dotyczy zapowiedź. To, dlaczego nowe PokeStopy istnieją w grze, można przeczytać w osobnym artykule – Złote PokeStopy i tajemnicza moneta w Pokemon GO? O co z tym chodzi?.

Okazuje się, że spora część społeczności tytułu chce, by tego typu urozmaicenie zostało w grze na stałe. Chodzi głównie o graczy z mniejszych miejscowości i wsi. Dlaczego złote PokeStopy miałyby im pomóc?

Złote PokeStopy – powinny zostać na zawsze?

Wspomniany rodzaj PokeStopów nie tylko zmienia ich podstawowy kolor, ale oferuje również inne nagrody. Wprowadzono je kilka dni temu, po zakończeniu klasycznego Dnia Społeczności. Dziś wiadomo już, że są bezpośrednio powiązane z premierą nowego stworka – Gimmighoula.

Okazuje się, że wiele osób zwróciło uwagę na to, że nowe PokeStopy rozwiązują pewien istotny problem w grze. W jaki sposób?

Nie od dziś wiadomo, że fani Pokemonów z mniejszych miejscowości i wsi mają nieco utrudnioną rozgrywkę – nie tylko w ich okolicach jest mniej Gymów czy PokeStopów, ale również gra o wiele mniej osób, więc szansa na wspólne rajdy czy wymiany stworkami jest znacznie niższa niż np. w dużym mieście.

W jaki sposób złote PokeStopy mogłyby rozwiązać ten problem? Według graczy ten mały dodatek sprawia, że eksploracja okolicznych trenerów stała się o wiele ciekawsza.

Jeden z fanów napisał:

Jestem graczem, który ma 50 poziom i mieszkam w niewielkiej podmiejskiej dzielnicy. Grając żarliwie od momentu premiery tytułu, mogę powiedzieć, że żadna funkcja nie sprawiła, że jestem podekscytowany eksploracją różnych obszarów mojej okolicy, tak jak zrobiły to złote PokeStopy z tajemniczymi monetami, które można z nich dostać. 

Gracze uważają, że nowe PokeStopy powinny zostać w grze na dłużej, ponieważ zachęcają do szczegółowego zwiedzania okolicy i po prostu wprowadzają powiew świeżości. Według niektórych taki dodatek świetnie oddaje ducha gry, która od początku miała zachęcać ludzi do spacerów i eksploracji.

Część fanów zauważyła, że po wprowadzeniu złotych PokeStopów ich standardowa trasa spacerów zmieniła się lub znacznie wydłużyła, co nie tylko pokazuje, że chcą dłużej grać w Pokemon GO, ale również spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu.

Złote PokeStopy powinny zostać w grze na stałe. Wdrożenie ich jako rzadkich PokeStopów z częstymi rotacjami nagród jest unikalną zachętą dla wszystkich graczy, która napędza eksploracje i pomaga rozwiązać jeden z największych problemów tej gry – kiepską sytuację fanów z terenów wiejskich, którzy skarżą się na brak atrakcji. 

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go