w

Jak wypadł pierwszy Community Day Classic w Pokemon GO? Gracze już robią z tym memy

Społeczność Pokemon GO wypowiedziała się o wczorajszym Dniu Społeczności.


W 2022 roku Niantic postanowiło wprowadzić nowy typ Community Day – Classic. W teorii są to dodatkowe Dni Społeczności, które polegają na praktycznie takich samych zasadach jak te, które pojawiają się każdego miesiąca. Jedyną różnicą jest to, że klasyczny event oferuje znane stworki, które dostały swoje eventy w przyszłości. Twórcy chcieli, by nowi gracze mogli poczuć się tak, jak czuli się ci, którzy zaczęli grać np. w 2016 roku.

Póki co nie wiadomo, czy nowy typ Dni Społeczności zostanie na stałe. Możliwe, że nie pojawi się w każdy miesiącu, ponieważ Niantic nie ujawniło, czy planuje jakiś na luty i czy w ogóle planuje kolejne wydarzenia w tym stylu.

Wczoraj, czyli 22 stycznia 2022 roku, odbył się pierwszy taki Community Day i związany był z Bulbasaurem. Jak poszło?

Bulbasaur Community Day Classic i opinie graczy

Nie trzeba było długo czekać, by gracze Pokemon GO zaczęli tworzyć memy na temat Dnia Społeczności związanego z Bulbasaurem. Jeden z nich zdobył sporo pozytywnych reakcji. Trener o nicku PlaneArrival6 wrzucił na Reddita grafikę, którą podpisał “Dzień Społeczności Bulbasaura był jak «wybierz dwa»”.

Komentujący żartowali, że często trudno było trafić nawet na jedną z tych cech, ponieważ niejeden gracz nie dostał żadnego dobrego stworka. W jednym z komentarzy napisano:

Zaraz zaraz, to wy w ogóle mieliście jakiś wybór? 

Niektórzy narzekali, że shiny wersje pojawiały się stosunkowo rzadko, co wypadło naprawdę blado przy innych Dniach Społeczności. Co więcej klasyczny Community Day trwał krócej, niż zwykłe eventy tego typu, ponieważ zaczął się o godzinie 14:00.

Część osób zwróciła uwagę na to, że nagrody z zadań Special Research nie były szczególnie ciekawe. W 4 etapie można było zgarnąć 150 Mega Energii Venusaura, a jak wiadomo – sporo osób nie korzysta z Mega Ewolucji, więc tego typu nagrody kompletnie im się nie przydadzą.

Oczywiście nie zabrakło także szczęściarzy, którzy nie tylko trafili na perfekcyjne IV, ale idealne statystyki trafiły im się u wersji shiny:

Trudno stwierdzić, czy kolejny klasyczny Dzień Społeczności będzie odbywał się w podobnej formie. Nie wiadomo też czy event się przyjmie i będzie pojawiał się regularnie.