w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w październiku?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w październiku?


Zaczął się październik, czyli miesiąc kojarzony z jesienią, ale również z ulubionym dniem wielu osób, czyli Halloween. W Pokemon GO nie brakuje nawiązań do jesiennych klimatów czy motywów duchów lub innych strachów.

W grze istnieje wiele gatunków stworków, które są typu ghost (lub jeden z ich typów to właśnie duch). Październik jest idealnym czasem, by akurat te Pokemony były nagrodami w eventach.

Jakiś czas temu twórcy ujawnili, kto będzie bohaterem październikowego Community Day. Nie mogło zabraknąć nawiązania do Halloween – Zapowiedź październikowego Community Day w Pokemon GO. Jakiego Pokemona będzie dotyczyć?.

Dziś wiadomo też, jaki Pokemon jest nagrodą za zbieranie codziennych pieczątek w ramach Research Breakthrough. Tak, jak było wspomniane wcześniej, jest to stworek dobrze pasujący zarówno do jesieni, jak i motywu duchów.

Nagroda za Research Breakthrough w październiku

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać za wykonywanie codziennie, przez siedem dni, minimum jednego zadania dziennie w Pokemon GO (zakładka “Field”).

Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w październiku za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Shedinję. Jest to Pokemon typów bug i ghost. Pochodzi z regionu Hoenn. Nie ewoluuje w innego stworka.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

 

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu flying, rock, ghost, fire oraz dark (160%), a także odporny na ataki typu poison, ground, bug, grass (63%), normal (39%) oraz fighting (24%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 153
  • Defense: 73
  • Stamina: 1

Maksymalne CP na 40 levelu wynosi 393.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go